خانه / روانشناسی / تکنیک های طلایی کسب ثروت / نقش پول در زندگی چیست؟| آیا پول شادی می آورد؟
پول در زندگی"

تاریخ بروزرسانی: ۱۲ تیر ۱۳۹۷ تعداد بازدید : 176 بازدید بدون دیدگاه

نقش پول در زندگی چیست؟| آیا پول شادی می آورد؟

نقش پول در زندگی چیست؟| آیا پول شادی می آورد؟

ثروتمندی بر مبنای نوع زندگی:

تعریف مفهوم ثروتمندی به‌وسیله‌ی درآمد و مقدار ارزش خالص تعریفی ناکارآمد است.
پژوهشی که واشنگتن پست در سال ۲۰۱۲ -زمانی‌که یک میلیونر به نام میت رومنی برای ریاست جمهوری اقدام کرد- نشان می‌دهد حتی افرادی که رومنی را به‌عنوان فرد ثروتمند بی‌لیاقتی که توانایی حل مشکلات مردم آمریکا را نداشت، مسخره و تحقیر می‌کردند، خودشان مخفیانه خواستار داشتن خانه‌های بزرگ، ماشین‌های گران‌قیمت و پارکینگ‌هایی مجهز به آسانسور برای حمل خودرو‌هایشان و در کل داشتن پول در زندگی خود بودند.
بااین‌حال بسیاری از افراد ثروتمند دیگر با دیدگاهی متفاوت به مفهوم پول در زندگی نگاه می‌کردند.

طبق یک نظرسنجی:

در سال ۲۰۱۴ که اسپکتروم گروپ بر روی ثروتمندترین سرمایه‌داران آمریکا انجام داد، پاسخ آنها این بود که صاحب کشتی یا اتومبیل‌هایی گران‌تر از ۵۰۰۰۰ دلار نبوده‌اند و سالانه مبلغی بیشتر از ۱۰۰۰۰ دلار برای خرید طلا و جواهرات خرج نمی‌کنند. ۶۰٪ این افراد به سفرهایی علاقه داشتند که سالانه بابت آن‌ها مبلغی بالغ‌بر ۱۰۰۰۰ دلار را اختصاص می‌دادند.
افراد ثروتمند دیگری هم وجود دارند که مانند دونالد ترامپ فکر می‌کنند و به داشتن پول در زندگی علاقه دارند.

اثرات پول در زندگی طبق تحقیقات:

 • امنیت:

۸۰٪ از سرمایه‌داران آمریکا در پاسخ به سؤال اسپکتروم گروپ گفتند که ثروتمندی در آمریکا به‌معنای داشتن امنیت بیشتر است. افرادی که برای کسب درآمد تلاش زیادی می‌کنند و تمام یا حتی بیشتر از آن را خرج می‌کنند، روز‌های خود را صرفا بابت پرداخت چک و قبض‌هایشان سپری می‌کنند و پیشامد‌های غیرمنتظره و ناگهانی مثل تصادف یا ابتلا به بیماری خاص زندگی آن‌ها را به سمت ورشکستگی سوق خواهد داد. ولی درعوض افرد ثروتمند مطمئن هستند که هیچ اتفاق ناگواری اعم از آتش‌سوزی خانه یا حتی از دست‌دادن شغل نیز نمی‌تواند زندگی آنها را تحت‌تأثیر قرار دهد.

 • آسایش:

در تحقیقات یوبی‌اس در سال ۲۰۱۳ مشخص شد که ده درصد مردم معتقد بودند که پول در زندگی یعنی فراهم‌کردن زندگی آرام و راحت برای خود و نسل‌های بعدی. آنها آرزوی داشتن زندگی آرام و راحت را به همراه تفریحات ساده مثل دیدن برنامه‌های ورزشی تلویزیونی یا خوردن غذا‌های خانگی شبیه زندگی بافت داشتند.

 • زمان:

تورستین وبلن اقتصاددان قرن نوزدهم در کتاب خود به نام «تئوری گروه دارای اوقات فراغت» نوشت:
افراد اشرافی زمان من کسانی تلقی می‌شوند که زمان خیلی کمی را صرف کار می‌کنند و اوقات فراغت بیشتری دارند.
در گزارش‌های دیگر یو‌بی‌اس ۱۰٪ از افراد نیز دیدگاهی شبیه به چنین دیدگاهی داشتند و معتقد بودند که ثروتمندی یعنی بعد از کنارگذاشتن شغل خود دوباره مجبور به کارکردن نباشید.

 • آزادی:

مارک ویکتور، هانسن و روبت جی آلن در کتاب (وان مینت میلیونر) آورده‌اند و طبق آن آزادی به‌معنای ثروتمندی است.
احتمالا این ایده همان نظر سرمایه‌داران در مطالعات یو‌بی‌اس باشد که می‌گفتند پول در زندگی یعنی نداشتن هیچ محدودیت مالی و اقتصادی در انجام فعالیت‌های خود.
ثروتمندی به این معنا است که برای انجام هر کاری که دوست داری، آزادی لازم را داشته باشی و بتوانی کار‌هایی را که دوست داری بدون نگرانی راجع‌به هزینه‌هایش انجام بدهی یا اینکه بتوانی شغلت را بدون نیاز به آن کنار بگذاری و کار‌هایی را که از انجام آن‌ها لذت می‌بری، انجام دهی.

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  چطور در زندگی موفق باشیم | ۶ نکته از موفق ترین افراد

پول در زندگی

 • رضایت از زندگی خود:

نتایج حاصل از مطالعات اسپکتروم گروپ و یوبی‌اس این بود که ثروتمندی فقط به رقم دارایی‌تان یا کار‌هایی که قصد انجامش را دارید، بستگی ندارد.

بلکه :

 1. درآمد
 2. ارزش خالص نوع
 3. شرایط زندگی

هر سه راه‌هایی برای سنجش ثروتمندی هستند، ولی هیچ‌یک از آن‌ها اساس و معنای واقعی ثروتمندی نیستند. داشتن آزادی (آزادی مالی) عاملی مهم برای ثروتمندی محسوب‌ می‌شوند.

پول در زندگی به این معنی است که شما به‌جای اجبار برای کارکردن و کسب پول زیاد، بتوانید زندگی‌تان را با انجام کاری که دوست دارید سپری کنید.
اگر با این دیدگاه به مفهوم ثروتمندی نگاه کنید، دیگر برای رسیدن به زندگی باب میل خود مجبور به میلیونرشدن نخواهید بود و فقط داشتن مقدار پول در زندگی که نیاز‌هایتان را رفع کند، کافی خواهد بود. اگر فکر می کنید که داشتن درآمد سالانه‌ی ۱۵۰۰۰ دلار شما را از زندگی راضی می‌کند، پس این مقدار پول برای ثروتمندشدن شما کافی است.
گاهی حتی ممکن است که داشتن پول زیاد‌تر باعث شود که شما به‌سختی بتوانید از زندگی‌تان راضی شوید.

برای مثال:

یک‌سوم افراد در تحقیقات اسپکتروم گروپ اظهار داشتنند که پول در زندگی باعث آسودگی و سرخوشی است، ولی درصد بالاتری نزدیک به ۴۰٪ معتقد بودند که زندگی افراد ثروتمند بغرنج و سخت است. درحالی‌که ۲۸٪ بر این عقیده بودند که ثروت بیشتر سبب حمایت بیشتر هم می‌شود و فقط ۲۰٪ بنا داشتند که ثروتمندی سبب لذت بیشتر از زندگی می‌شود.
شاید انجام تمام فعالیت‌های مالی مثل کسب درآمد، سرمایه‌گذاری و پس‌انداز پول جزو اهداف زندگی برخی از مردم ‌باشد.

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  خلاقیت چیست؟ اهمیت خلاقیت در زندگی | خلاق بودن

اما:

اگر این افراد ثروت خود را به‌عنوان قسمتی از هدف اصلی‌شان و دلیل رضایت آنان از زندگی‌شان از دست بدهند، دچار آشفتگی و حیرت خواهند شد.
وارن بافت یکی از افرادی بود که دیدگاهش درباره‌ی ثروتمندی بسیار متفاوت با دیدگاه‌های دیگر بود. او یک‌بار در مجله‌ای بیان کرد که:
مجلل و مرفه‌ترین زندگی، آن زندگی است که تو در آن بتوانی کار‌هایی را که بسیار دوست داری، انجام دهی. به‌عبارت‌دیگر، برای ثروتمندشدن کافی است به انتخاب خودت زندگی کنی و برای ثروتمندی مجبور نباشی میلیونر شوی.

پول در زندگی

و حرف آخر:

ثروتمندی معنا‌های مختلفی دارد. فهمیدن اینکه ثروتمندی درنظر شما به چه معنی است، اولین قدم برای تحقق آرزوی ثروتمندشدن است.
با فهمیدن این نکته می‌توانید بهترین راه‌ها را برای رسیدن به اهداف‌تان انتخاب کنید. اگر شما باور دارید که در صورت‌ داشتن یک مقدار درآمد مشخص می‌توان ثروتمند شد باید در جست‌وجوی شغلی با آن میزان درآمد باشید و بدانید که چه شرایطی لازمه‌ی اشتغال به آن شغل است. همچنین می‌توانید با کمک انجام کار‌های جانبی و سرمایه‌گذاری‌ها نیز، پول اضافی و بیشتری به‌دست آورید.

پول در زندگی و ثروتمندی:

یعنی کسب مقدار معینی ارزش خالص، باید برای رسیدن به هدف‌تان در یک بازه‌ی زمانی محدود و مشخص، میزان پول پس‌اندازی هر ماه و مقدار سودی را که باید از سرمایه‌گذاری‌ها کسب کنید، محاسبه کنید.
باید بدانید که شما دقیقا چه چیزی از ثروتمندی می‌خواهید (داشتن یک خانه‌ی بزرگ یا یک کشتی، پوشیدن لباس‌های مارک‌دار مد روز و یا داشتن سفر‌های دور دنیا) و بعد باید به‌دنبال راهکاری برای تأمین بودجه‌ی لازم باشید.
نهایتا اگر رویای شما از ثروتمندشدن داشتن یک زندگی آرام بدون هیچ دغدغه‌ی مالی است، باید بدانید که زندگی ایدئال‌تان چه شکلی است. اگر شما آرزوی داشتن شغلی را دارید که درآمد کمی دارد، درصورتی می‌توانید به آن بپردازید که سطح مخارج و انتظارات‌تان را از زندگی به پایین‌ترین حد ممکن برسانید. شاید معنای حقیقی ثروتمندبودن این است که پول کمتری را خرج کنید.

در ادامه پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه کنید :

 1. درآمد چیست؟ | مثلث درآمدزایی مهارت چیست؟
 2.  چگونه صرفه جویی کنیم؟ | چگونه هزینه های خود را به حداقل برسانیم؟
 3.  راه و روش پس انداز مبتکرانه | پس انداز برای روز مبادا
 4.  ۱۰ راز شاد زیستن | مهارت هایی برای زندگی شاد زیستن

منبع :yekchakavak – بیشتر بخوانید : دوستی با ویتامین هاالفبای کامیابیتکنیک های طلایی کسب ثروت

لینک کوتاه این مطلب: https://modiredanesh.com/?p=2535


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی: * لطفا ریلود کنید