خانه / روانشناسی / چرا بعضی افراد موفق نمی شوند | راز موفق نشدن در زندگی
موفق نشدن در زندگی"

تاریخ بروزرسانی: ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ تعداد بازدید : 94 بازدید بدون دیدگاه

چرا بعضی افراد موفق نمی شوند | راز موفق نشدن در زندگی

چرا بعضی افراد موفق نمی شوند _ راز موفق نشدن در زندگی 

عوامل موثر بر موفق نشدن در زندگی :

اُ.جی مندینو در کتاب “بهترین فروشنده‌ی دنیا” می نویسد :

“از میان هزار شخص دانا، ۲ نفر موفقیت را با کلامی مشابه تعریف خواهندکرد، اما شکست همیشه به یک طریق توصیف می‌شود. شکست ناتوانی بشر در تحقق اهدافش در زندگی، هر هدفی، است.”

آدم‌هایی که روی‌دادها را می‌آفرینند آن‌قدر که ما تصور می‌کنیم خارق‌العاده نیستند. آنها خیلی ساده هستند و بیشتر مواقع در نگاه دوم می‌فهمیم از هیچ لحاظ چندان استثنایی نیستند ولی توانسته‌اند به جایی برسند که هستند و آن موقعیت را حفظ کنند، چون به هنر نظم تسلط دارند و در هر زمانی آدم مناسب آن موقعیت هستند.

در ادامه ۱۰ نکته برای شما عزیزان آماده کرده ایم که آدم‌ها با انجام‌شان از هدف هایشان جا می مانند و باعث موفق نشدن در زندگی می شود.پس با ما همراه شوید.

موفق نشدن در زندگی

راز موفق نشدن در زندگی

 • ارزش زمان را نمی دانند :

افراد موفق این نکته را خوب می دانند که زمان از پول ارزشمند تر است در حالی که  آدمهای ناموفق این گونه نیستند زیرا :

 1.  هدر دادن زمان یکی از دلایل موفق نشدن آنها در زندگی است.
 2.  در همه جا حضور دارند.
 3.  وقتشان را به اهدافشان اختصاص نمی دهند.
 4.  هر سال قول و قرار هایی به خود می دهند اما برای رسیدن به آن هیچ تلاشی نمی کنند.

برای رسیدن به موفقیت این افرد باید :

 1.  مهارت‌های مدیریت زمان را یاد بگیرند.
 2. قدرت نه گفتن داشته باشند.
 3.  این‌که به چه تعهداتی باید پایبند باشند را بدانند.
 •  کارهایی هم‌سو با اهداف‌شان انجام نمی‌دهند.

موفق نشدن در زندگی

اهداف مهم از ارزش بالاتری برخوردار هستند و نظم و ترتیب بیشتری در آن به کار  می رود.انسان های ناموفق شلوغی و آشفتگی را با بهره‌وری اشتباه گرفته‌اند. آنها در هر کاری دستی دارند اما هیچ‌کدام ازاین کارها با ارزش‌ها و اهداف‌شان هم‌سو نیست و همین باعث موفق نشدن در زندگی است.

بنابراین بهتر است :

اهداف خود و راههای رسیدن به آن را یادداشت کنید تا کارهایی که به اهداف شما هیچ ربطی ندارد را شناسایی کنید.همانطور که روی دیزنی می گوید :”وقتی بدانید ارزش‌های‌تان کدام هستند، تصمیم‌گیری سخت نیست.”

 •  مسئولیت‌پذیر نیستند :

انسان های ناموفق با نمره‌های بد مشکلی ندارند و برای یافتن روش مطالعه‌ی موثر که به یادگیری‌شان کمک کند، به خودشان زحمت نمی‌دهند و فکر می کنند استعداد این کار را در وجودشان وجود ندارد و منجر به موفق نشدن در زندگی شان می شود در حالی که رسیدن به اهداف بیشتر از این که به هوش احتیاج داشته باشد به برنامه ریزی خوب و آمادگی بستگی دارد.

 •  محدودیت‌های خودساخته دارند : 

انسان های ناموفق همیشه از جملات ناامید کننده ای مانند این موارد استفاده می کنند: “من در به خاطر سپردن شماره‌ها خوب نیستم” “واقعا از درس خواندن متنفرم” “واقعا فکر نمی‌کنم بتوانم کسب‌وکاری راه بیندازم”

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  چگونه درآمد خود را افزایش دهیم | افزایش درآمد به روش بریان تریسی

اما :

در واقع آنها رفتار خود را توجیه می کنند و این باعث محدود شدن خودشان و موفق نشدن در زندگی می شود بهتر است ابتدا از شر این تفکرات  خلاص شوید و بهترین خودتان باشید.

 •  همیشه بهانه‌تراشی می کنند :

آدم های ناموفق همیشه برای نمی‌توانم‌ها و نبایدها دلیل و منطق پیدا می‌کنند و حتی آن را واقع گرایی می دانند و هیچ وقت تلاش نمی کنند.بهترین کار این است که به ذهن خود اجازه بهانه تراشی ندهید.

بیل گیتس می گوید :

“اگر نمی‌توانید درستش کنید، حداقل کاری کنید که درست به نظر برسد”

 •  آداب معاشرت نمی‌دانند :

موفق نشدن در زندگی

آدم های ناموفق معمولا ازهوش اجتماعی برخوردار نیستند آنها آدم های پرمدعا ،خودنما،فخرفروش هستند و حتی نمی‌دانند تعریف و تمجید دیگران را چه‌طور پاسخ گویند و همین امر باعث موفق نشدن در زندگی شان می شود.برای این که در زندگی آدم موفقی باشید باید بدانید با آدم ها چه طور صحبت کنید و آداب معاشرت را یاد بگیرید وحتی اگر با آدم‌هایی که نمی‌توانید تحمل‌شان کنید یا آنها که دائما با شما مخالفت می‌کنند، خوب و مودب باشید و این نشانه‌ی شخصیت است.

یوهان ولفگانگ فون گوته :

“شما نمی‌توانید براساس رفتار یک فرد با کسانی که هیچ‌کاری برایش نمی‌کنند شخصیت او را قضاوت کنید.”

 •  کارها را به تعویق می‌اندازند :

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید آدم هایی که در زندگی ناموفق هستند همیشه بدون هیچ ایرادی  کارهایشان را به تعویق می اندازند و هرگز ارزش زمان را نمی دانند و موفق نشدن در زندگی شان را به کمبود زمان نسبت می دهند.آنها باید بدانند که هر روز یک هدیه از طرف خداوند است و هرگز امروز فردا را تضمین نمی‌کند.

به همین دلیل پابلو پیکاسو می گوید :

“کارهایی را که با تمام وجود دوست داری انجام ندهی فقط تا فردا عقب بینداز”

 • کاری نمی‌کنند :

آدمهای ناموفق در مورد رویاهایشان خوب سخنرانی می کنند اما شهامت و اعتماد به نفس این که قدمی در راه اهدافشان بردارند را ندارند.سعی کنید رویاپردازی را کنار بگذارید بلند شوید و خودی نشان دهید و در جهت اهدافتان تلاش کنید.

 • نمی‌توانند با دشواری‌ها روبه‌رو شوند :

قدرت تفکر با روبروشدن با شواری ها ارتباط مستقیم دارد مشکلات به اندازه ای که ما تصور می کنیم بزرگ هستند و ضعف ما به آنها اجازه رشد می دهد.آدم های ناموفق وقتی به مشکلات برمی خورند جا می زنند زیرا آنها همه چیز را بدون دردسر و سختی می خواهند بنابراین موفق نشدن در زندگی و نرسیدن به اهدافشان قطعی است.بهترین کار این است که بر ترس های خود غلبه کنید و وارد قلمروی دیگری شوید . از منطقه‌ی امن‌تان پا بیرون بگذارید و خودتان را به چالش بکشید. درمیان دشواری‌ها شهامت زاده می‌شود

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  یک مرور کلی بر مدیریت استرس

موفق نشدن در زندگی

 •  بی‌تفاوت هستند :

بسیاری از افراد ناموفق نسبت به همه چیز بی تفاوت هستند و ذاتا تماشاچی هستند به دلیل آین که :

 1.  آنها هیچ‌وقت نظری درباره‌ی هیچ‌چیز ندارند.
 2.  نمی‌توانند تصمیم بگیرند، و فراتر از یک نادان محض هستند.
 3.  نمی‌توانند گفت‌وگوهای هوشمندانه‌ای داشته‌باشند و در مقابل چیزی که مستقیما با دانسته‌های آنها مرتبط نیست جبهه می‌گیرند.
 4.  آنها فکر می‌کنند همه باید زندگی را آن‌طور ببینند که آنها می‌بینند.
 5. درمورد همه‌چیز بی‌تفاوت هستند و پای هیچ‌چیز نمی‌ایستند.
 6. مطالعه نمی‌کنند، پس از”آموزش و پرورش رسمی” خودشان را پرورش نمی‌دهند و تلاشی برای نشان دادن خودشان نمی‌کنند.

بی‌تفاوتی قاتل خاموش است. چیزی را پیدا کنید عاشق‌اش هستید، حتی اگر بابت آن پولی دریافت نمی‌کنید. از موهبت‌های‌تان استفاده کنید.

نکته آخر :

همه ما انسان ها ذاتا روحیه کمال گرایی داریم به همین دلیل موفقیت را در پیشرفت روزانه می بینیم پیشرفت هایی که در همه زمینه ها اعم از شرایط شغلی، نحوه‌ی زندگی، ارتباط اجتماعی یا کنار آمدن با فاکتورهای مخلتف زندگانی باشد.برای موفقیت در زندگی باید تعادل رفتاری و تصبیت روند زندگی تضمین شده باشد که  به وسیله ایجاد تعادل میان چهاروجه ضروری یعنی بخش‌های روحی، فیزیکی، مالی و ارتباط اجتماعی صورت می گیرد اگر روی یکی از این قسمت ها تمرکز کنید به مانند الاکلنگی خواهید بود که تمام وزنه را به یک سمت انتقال داده و به همین جهت تعادل و کارایی خود را از دست می‌دهید  و موجب موفق نشدن در زندگی می شود.

در ادامه پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه کنید: 

 1. چگونه رفتار کنیم که مورد احترام دیگران باشیم
 2. توصیه های کلیدی برای اینکه بتوانید با اطمینان کامل تصمیم بگیرید
 3. پولدار بودن | با ترک این عادت های غلط پولدار شوید
 4. آیا آدم های حسود باعث ترقی ما می شوند؟

منبع: yekchakavak – بیشتر بخوانید: طبیعت درمانیمزاج شناسی ایستگاه لاغری

 

 

لینک کوتاه این مطلب: https://modiredanesh.com/?p=3798


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی: * لطفا ریلود کنید