خانه / روانشناسی / تکنیک های طلایی کسب ثروت / هفت مرحله برای بهبود وضعیت مالی
بهبود وضعیت مالی"

تاریخ بروزرسانی: ۸ مرداد ۱۳۹۷ تعداد بازدید : 154 بازدید بدون دیدگاه

هفت مرحله برای بهبود وضعیت مالی

هفت مرحله برای بهبود وضعیت مالی شما

بهبود وضعیت مالی و ترفندهای آن

شما اولین نفری نیستید که در دوران سخت وضعیت مالی فرو مانده اید و مطمئنا آخرین نفر هم نخواهید بود

با توجه به گستردگی این مسئله، شما می توانید بجای استعفا دادن از زندگی, خود را بخاطر فرصت های از دست رفته ببخشید و جبران
خسارت کنید.
این را بدانید که این وضعیت به اجبار پابرجا نخواهد بود. زیرا شما با کمی برنامه ریزی و نظم و انضباط زیاد، می توانید موقعیت مالی خود را بهبود بخشید و سرمایه گذاری های ملموس را در آینده در خانواده تان ایجاد کنید. با پیروی از این هفت قدم به کاهش بدهیها و جبران خسارت مالی ونیز افزایش درآمد خود کمک کنید.

بهبود وضعیت مالی

گام ۱: خود را وارد بازی سرزنش نکنید.

قبل از پریدن در آب های فریب آمیز تقلیل بدهی, کمی زمان بدهید تا خودتان را برای آنچه که می آید آماده کنید. این یک برنامه ی معمولی ۷ مرحله ای نیست –زیرا که پس از همه ی اینها ، شما دیگر در برابر بدهی های خود ناتوان نخواهید بود.

با این وجود:

اولین گام در شروع این سفراین است که شما باید بپذیرید که یک مشکل مالی دارید که باید در دستور کار قرار گرفته ودر معرض توجه باشد ودر عین حال، این امر حیاتی است که نباید با انتقاد کردن از تصمیمات سؤال برانگیز گذشته ی خود در خصوص مشکلات مالی تان واکنش بیش ازحد نشان دهید.

به همان اندازه مهم است که دیگران را برای بدبختی های خود سرزنش نکنید. مهم نیست که وضعیت مالی شما چگونه برطرف شده است، بسیار مهم است که دستان خود را از گذشته بشویید و در آینده تمرکز کنید. همانند هر نوع تعهدی بزرگ، دستیابی به یک نگرش مثبت در مبارزه علیه بدهی شما بسیار طول خواهد کشید.

بهبود وضعیت مالی

گام ۲: تا جایی که امکان دارد بودجه ی خود را افزایش دهید.

این کار ممکن است کمی سخت و دردناک باشد, اما شما در ابتدا نیاز به یک نگاه منصفانه به وضعیت مالی فعلی تان دارید. زیرا که شما در مراحل بعد لزوم ایجاد این تصویر فوری از بودجه ی خانوار خود و یا کمبود آن را خواهید فهمید.و در آن صورت نیاز دارید که خود را با جایگاهی که بودجه ی شما در آن قرار دارد تطبیق دهید.ممکن است برخی از شماها این کار را قبلا در کلاس های دبیرستان خود انجام داده باشید.

به هر حال:

یک بعد از ظهر را بر روی صورتحسابهای مربوط به وسایل مورد نیاز خود، رسید های مواد غذایی، اظهارات و موجودی های کارت اعتباری و سایر هزینه ها صرف کنید. با اعلامیه های درآمد خود، از جمله حساب های ویژه و حساب های سودمند که درآمد شما را فهرست می کنند، هم همین کار را انجام دهید.

البته توجه داشته باشید که  اگر شما یک کسب و کار دارید، این موضوع بسیار می تواند دشوار باشد. ونیازمند جمع آوری اطلاعات مالی گسترده تری است.

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  اسموتی لاغری سریع - قسمت دوم

با این حال، این امر کاملا ضروری است.

قربانی پول نقد :

پس از اینکه برای اولین بار  شما برای هر جریان درآمد و هزینه حسابرسی کردید، حالا تعیین کنید که چه مقدار پول نقد شما به طور ماهانه قربانی می کنید. اگر درآمد شما به طور قابل ملاحظه ای کمتر از هزینه های شما باشد، باید اقدامات فوری انجام دهید تا هزینه های خود را کاهش داده و بودجه خود را بالا ببرید.

در این شرایط شما باید هزینه های تفریحی ناخوشایند، خرید لباس مارک و بیشتر غذا های رستوران را حذف کنید. حتی ممکن است به این نیاز باشد که مقدار انرژی مصرفی خود در خانه و یا محل کارتان را از قبیل آب و برق و گاز کاهش دهید.در طول این فرآیند، این را مدام مدنظر قرار دهید که توانایی شما برای کنترل بدهی های تان تماما به توانایی شما در ساختن کانال های محنت زا اما ضروری بودجه تان بستگی دارد.

مرحله ۳: پول نقد پادشاه است

ممکن است یک راه ساده برای تسکین خستگی ناشی از این ساخت کانال بودجه شخصی وجود داشته باشد.به همان سرعتی که شما تصمیم می گیرید وضعیت مالی خود را بهبود ببخشید، خودتان را بر این وادارید تا استفاده از تمام کارت های اعتباری و خطوط اعتباری که در طول سال ها جمع آوری کرده اید را متوقف کنید. از آنجا که انجام این کار ممکن است به اعتبار شما صدمه بزند، باید از صادرکنندگان کارت های اعتباری خود درخواست کنید که حسابهای شما را نبسته و یا لغو نکنند. ضمنا بابت اینکه این قطعات دسیسه آمیز پلاستیکی را به گوشه ی تاریکی از خانه ی خود پرت میکنید خجالت زده نباشید!

بهبود وضعیت مالی

برای اینکه  آینده ای قابل پیش بینی داشته باشید،باید در پرداخت بدهی های خود با پولی که کسب و ذخیره می کنید تمرکز کنید. بدیهی است که این امر می تواند مانع از افزایش بدهی های بیشتر در روند پیش رویتان شود.در هرصورت باید درمقابل وسوسه ی استفاده از پول نقد و یا نسیه خریداری کردن خود مقاومت کنید تا بتوانید هزینه های فعلی را پوشش دهید.

مرحله ۴: برای بهبود وضعیت مالی کار دومی داشته باشید 

هیچ قانونی در برابر کار سخت وجود ندارد و هیچ کس برای اینکه شما وقت آزاد بیشتری را فدای راحتی خانواده خود کنید مضایقه نخواهد کرد. برای افزایش درآمد خود در کوتاه مدت، به دنبال یک کار دوم که اجازه می دهد تا ساعت های منعطف بیشتری را در شب و یا تعطیلات آخر هفته کار کنید,بگردید.
. حتی در یک اقتصاد نرم، خرده فروشان، رستوران ها و دیگر شرکت های با درآمد بالا تقریبا همیشه استخدامی دارند.

گام پنجم: در مورد چیزهای غلط

اگر شما در مورد بهبود وضعیت مالی خود جدی هستید، به ناچار باید قربانی بدهید. این نیاز به مقدار شگفت انگیزی نظم و انضباط دارد. پس از همه، بسیاری از هزینه های غیر ضروری ناخوشایند گمراه کننده است.

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  معجونی برای سیاه شدن موهای سفید | ماسک سیاه کردن موهای سفید

این نوع لغزش ها میتواند برای شما قابل درک و ملموس باشد،به طور مثال رزرو بلیط برای یک مسابقه ی اسب دوانی در این شرایط غیرضروری و لغزش به حساب می آید.و هیچ جایگاهی در برنامه کاهش جدی بدهی ندارند. این مسئله از تأخیر به تعویق افتاده است: اگر وضعیت مالی خود را در اینجا و اکنون بهبود بخشید، زمان زیادی برای لذت بردن از چیزهای جالب زندگی در آینده خواهید داشت.

بهبود وضعیت مالی

مرحله ۶: زمان واقعا همان پول است

دائما باید کاهش بدهیها را در دستور کار قرار داده و به صورت بولد شده وبرجسته در مقابل خود قرار دهید. راه های متعددی برای دستیابی به این هدف وجود دارد، اما هیچ یک از آنها شامل نیمی از اقدامات گفته شده نیست. پس از حسابداری تمام هزینه های ثابت خانوار و خرید “ضرورت” مانند غذا و لباس، باید بخش عمده ای از درآمد خانوار خود را برای پرداخت بدهی های خود استفاده کنید. با انجام این کار یک قدم دیگر برای بهبود وضعیت مالی خود برداشته اید .

به دلایل مختلف، چند ماه اول ممکن است سخت تر باشد:

هنگامی که شما امروز به خود سخت میگیرید به یاد داشته باشید که هر دلار بدهی که اکنون پرداخت می کنید، یک دلار از بدهی است که در ماه ها و سال های آینده به سود آن اضافه نخواهد شد. از لحاظ ذهنی خود را برای یک دوره ریاضت مالی آماده کنید و خارج از گود با اسلحه های ضد بدهی خود به جنگ با بدهیها بروید. مطمئن باشید آینده ی شما بخاطر ریاضت فعلی تان از شما تشکر خواهد کرد.

مرحله ۷: به خودتان پاداش بدهید.

یکی دیگر از راه های بهبود وضعیت مالی  میتوانید بعد از انجام هر بدهی به خود پاداش بدهید با این کار در واقع باعث تشویق خود در روند کارتان می شوید.

به طور مثال:

هنگامی که شما با کارت اعتباری خود یکی ار بدهیهای خود را پرداخت می کنید، با یک آشپزی باذوق و ارزان قیمت از خودتان پذیرایی کنید.یک شب را با خانواده تان جشن بگیرید. هنگامی که شما در رسیدن به نقاط عطف بزرگتری مانند بستن اعتبار شخصی یا بازپرداخت آخرین وام تحصیلی خود، هستید مطمئن می شوید که این راه درستی را برای پرداخت بدهی خود برگزیدید .

پس با انجام این هفت عمل برای بهبود وضعیت مالی خود در روند پیشرفت روز افزون زندگی و وضعیت اقتصادی خود قدم بردارید و هر روز ثروت فراوانی را بدست آورید.

در ادامه پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه کنید:

  1. رازهای کسب ثروت | فرمول کسب ثروت
  2. معرفی ثروتمندترین افراد دنیا
  3. نقش پول در زندگی چیست؟| آیا پول شادی می آورد؟
  4. راه و روش پس انداز مبتکرانه | پس انداز برای روز مبادا

منبع : yekchakavak – بیشتر بخوانید: الفبای کامیابی شاهراه موفقیتمهارت های شاد زیستن

لینک کوتاه این مطلب: https://modiredanesh.com/?p=3433


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی: * لطفا ریلود کنید