خانه / روانشناسی / مثبت اندیشی در محیط کار | ۱۵ روش برای لذت بردن از کار
لذت بردن از کار"

تاریخ بروزرسانی: ۱ شهریور ۱۳۹۷ تعداد بازدید : 187 بازدید بدون دیدگاه

مثبت اندیشی در محیط کار | ۱۵ روش برای لذت بردن از کار

مثبت اندیشی در محیط کار – ۱۵ روش برای لذت بردن از کار 

امکان دارد شما در محیطی کار کنید که با محیط کار و رئیس و افراد کارکنان آنجا دچار مشکل شوید ولی با راهکارهایی که ما به شما ارائه می دهیم می توانید وضعیت های نابهنگام و عذاب آور محیط کارتان را به لذت بخش ترین محیط تبدیل کنید

مثبت اندیشی در محیط کار :

 •  مدام درحال یادگیری باشید

برای لذت بردن از کار لازم است همیشه علم خودتان را بالا ببرید و رزومه کاریتان را ارتقا دهید چرا که با دانستن و دانش روز افزون خود می توانید برای خود شادی خلق کنید

لذت بردن از کار

موارد زیر را بکار بگیرید :

 1. سعی کنید تجربه‌های تازه کسب کنید،
 2. در سخنرانی کاری شرکت کنید
 3. برای همکاران تازه‌وارد اوضاع و مسئولیت‌هایشان را شرح بدهید.
 4. در کنار همکاران و مدیران چیزهای تازه بیاموزید.
 • به دیگران آموزش بدهید

در محیطی که کار می کنید سعی کنید اطلاعات مفید خود را در اختیار دیگران قرار دهید و چیزهای تازه یاد بگیرید و یاد دهید چون با این روش به دیگران یاد می دهید که محیط کار خود را به محیطی آموزشی و بدون تنش تبدیل کنند و رابطه ای دوستانه بین همکاران برقرار می کنید .این کار شما باعث لذت بردن از کار می شود پس یاد بگیرید و یاد بدهید .

 • به خود استراحت بدهید

اگر پیوسته و بی‌وقفه کار کنید، خسته و فرسوده خواهید شد. هر ۲ ساعت یک‌بار به خود استراحت بدهید. نگذارید تا فشار کاری تمرکز شما را از بین ببرد و انگیزه‌هایتان را بکشد. هر چندساعت از پشت میز بلند بشوید، کمی راه بروید و هوایی تازه تنفس کنید. استراحت ۵ تا ۱۵ دقیقه‌ای کافی است. در این مدت زمان اندک، می‌توانید تجدیدقوا کنید و باانرژی به کارتان بازگردید.

 • کار بیرون را به منزل نبرید

حتما می دانید که زیاد کار کردن می تواند سلامت جسم و روح شما را از میان بردارد و به شما آسیب برساند
اگر مدام کار کنید و پس از بازگشت به منزل نیز کارکردن را ادامه بدهید، تمام انگیزه‌ و انرژی‌تان را از دست خواهید داد.

لذت بردن از کار

شما لازم دارید تا بین کار و زندگی خود تعادل برقرار کنید و زمانی را به خود، خانواده و تفریح و سرگرمی اختصاص بدهید. اگر کارتان در اداره ناتمام مانده است، آن را به خانه نبرید بلکه انجام کار عقب‌مانده را به اول وقت روز کاری بعد منتقل کنید. کار بخش مهمی از زندگی هر فرد را دربرمی‌گیرد اما نباید بگذارید استراحت‌تان را خدشه‌دار و شما را به فردی کسل و خسته تبدیل کند.

 • با همکارانتان ارتباط خوبی داشته باشید

برای لذت بردن از کار بهتر است گهگاهی با دوستان خود به دور از مسائل کاری گفتگویی داشته باشید جمعی دوستانه برقرار کنید این کار به حال مثبتتان اضافه می کند .ولی نیازی نیست خیلی با دوستانتان خودمانی شوید حد دوستانه خود را رعایت کنید .

 • در برنامه‌های غیرکاری شرکت کنید

خودتان را از برنامه‌های غیرکاری که همکاران ترتیب می‌دهند جدا نکنید. شما هم در برنامه‌هایی مانند شام و ورزش که همکاران‌تان بعد از کار و در محیط خارج از اداره صورت می‌دهند، شرکت کنید.

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

با همکاران و افراد حاضر در اداره بیشتر بجوشید و اجازه بدهید که شما را یکی از خود بدانند. این کار باعث تقویت ارتباطات و همچنین فراغ از سنگینی مسئولیت‌های شغلی می‌شود.

 • برای لذت بردن از کار ، محیط را دل‌نشین کنید

برای لذت بردن از کار می توانیدمحیط کارتان را به فضایی دل‌نشین و خوشایند تبدیل کنید. مثلا می توانیدمحیط خود را با گلدانی ، جمله ای ، تابلویی یا حتی تغییر دکوری شاد کنید در حدی که اجازه انجام چنین کاری را داشته باشید فرقی نمی‌کند که محوطه‌ی کاری مختص به شما اتاقی بزرگ است یا میز و صندلی کوچک. درهرحال با شناخت محدودیت‌ها و اجازه از مدیر، سعی کنید تغییراتی دل‌نشین ایجاد کنید.

لذت بردن از کار

 •  داوطلب بشوید

همیشه سعی کنید خلاقیت کاریتان را بالا ببرید و پیش قدم در به عهده گرفتن مسئولیت های جدیدشوید و ایده های جدید را در کارتان اعمال کنید این روش باعث می شود که هم خودتان از کاری که انجام می دهید رضایت داشته باشید هم مدیرتان به کار شما به دید فردی لایق تر نگاه می کند به این ترتیب پروژه های بهتری به شما محول می شود و این روند برای پیشرفت حیطه شغلی شما می شود

 •  فقط بر یک‌چیز تمرکز کنید

تمرکز خود را بر یک کار مشخص بگذارید و سر خود را شلوغ نکنید در واقع مثلی که می توان زد با یک دست چندتا هندوانه برندارید و گام به گام پروژه ها را انجام دهید و خود را سردر گم نکنید چون اینگونه رفتار کردن بجای لذت بردن از کار به تنفر و دلزدگی تبدیل می شود و کار نیمه کاره را رها می کنید به دنبال کار بعدی می روید .

 • اهداف دسترس‌پذیری تعیین کنید

اهداف رویایی نداشته باشید. سعی کنید عاقلانه هدف های خود را دنبال کنید و بلند پروازی در کار را کنترل کنید .

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  چطور در زندگی موفق باشیم | ۶ نکته از موفق ترین افراد

اهدافی مشخص و واقع ‌گرایانه داشته باشید و برای رسیدن به اهداف تان، تلاش خود را به‌کار بگیرید و پله‌به‌پله مسیر خواسته‌ها و موفقیت را طی کنید.

 •  برای لذت بردن از کار تخیل‌تان را به‌کار بگیرید

خشک و بی‌انعطاف عمل نکنید. برای انجام پروژه‌ها و کارهایتان باید از قدرت خلاقیت و تخیل بهره ببرید. با افزایش تمرکز و تلاش راه‌هایی نوین و تازه بیابید و همه ازجمله رئیس‌تان را شگفت‌زده کنید.

 • برای موفقیت‌ها خود را تشویق کنید

وقتی به دستاورد مثبت می‌رسید یا موفقیتی در کارتان حاصل می‌شود، حتما به خود جایزه و پاداش بدهید. مهم نیست چه جایزه‌ای برای خود درنظر می‌گیرید. این پاداش هر قدر هم کوچک باشد، اثرات مثبت زیادی در روحیه‌تان خواهد داشت. تشویق خود، راهی برای ایجاد مثبت اندیشی در محیط کار تلقی می‌شود.

لذت بردن از کار

 •  با افراد مثبت در ارتباط باشید

یکی از مهم‌ترین روش‌های مثبت اندیشی در محیط کار و زندگی معاشرت با افراد مثبت‌اندیش است. از افراد منفی گرا خود را دور نگه دارید. اینها خود را خسته و بی‌انرژی کرده‌اند و شما را نیز تحت تأثیر قرار خواهند داد.

اگر ناگزیر به معاشرت با افراد منفی‌باف در محل کار هستید، سعی کنید قوی بمانید و از آنها اثر نگیرید و با ارائه رفتارهای شاد و مثبت آنها را هم تغییر بدهید.

 •  بیشتر لبخند بزنید

بخند تا دنیا به تو بخندد حتی وقتی که شاد نیستید چون خندیدن مسیر شادی را برایتان بوجود می آورد خسته و عبوس بودن افسردگی و انرژی بد را به همراه می آورد پس سعی کنید همیشه در ارتباط با مشتری، همکار، ارباب رجوع، مدیر و … لبخند بر لب داشته باشید و اثرات معجزه‌آسای لبخند زدن را ببینید. لبخندزدن نه‌تنها موجب لذت بردن از کار می شود بلکه کلید زندگی سالم و شادی است.

در ادامه پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه کنید:

 1. هشدار برای بعد از بیدار شدن از خواب
 2. ۱۰ کار اساسی که حال و روز شما را بهتر می کند
 3. ۱۰ اشتباه که مانع شاد بودن شما می شود | شاد بودن را ایجاد کنید
 4. جادوی رنگ های شاد در دکوراسیون

منبع : yekchakavak  – بیشتر بخوانید: رازهای شفاآرایش و زیباییسلامت و درمان

لینک کوتاه این مطلب: https://modiredanesh.com/?p=3836


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی: * لطفا ریلود کنید