خانه / روانشناسی / افراد موفق بعد از ساعت کاری چه برنامه ای دارند | برنامه ریزی افراد موفق
برنامه ریزی افراد موفق"

تاریخ بروزرسانی: ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ تعداد بازدید : 133 بازدید بدون دیدگاه

افراد موفق بعد از ساعت کاری چه برنامه ای دارند | برنامه ریزی افراد موفق

 افراد موفق بعد از ساعت کاری چه برنامه ای دارند – برنامه ریزی افراد موفق 

 برنامه ریزی افراد موفق :

موفقیت چیزی نیست که بدون تلاش به دست بیاید همه افراد موفق با راه های رسیدن به آن آشنا هستند و برنامه ریزی دقیقی دارند.اگر شما هم می خواهید در زندگی خود موفق باشید باید طبق برنامه ریزی افراد موفق پیش بروید.

افراد موفق برای صبحگاه و شبانگاه خود برنامه ریزی دقیقی دارند زیرا آنها معتقدند :

برنامه‌ی صبحگاهی باعث افزایش عملکرد و همچنین سطح رضایت افراد می‌شود.مدیران موفق از برنامه صبحگاهی بسیار استفاده می کنند وخود را برای یک روز کاری پرمشغله آماده می کنند.اما یک برنامه صبحگاهی خوب نتیجه یک برنامه شبانگاهی قوی می باشد و باعث می شود شما روز بهتری را آغاز کنید.

 یک برنامه شبانگاهی به شما این امکان را می دهد :

روی نتایج مثبت تمرکز کنید و حتی به اشتباهاتتان فکر کنید پس بهتر است شب ها تلفن همراه خود را خاموش کنید تا ذهن آرام تری داشته باشید

برنامه ریزی افراد موفق

 برنامه‌ی شبانگاهی صحیح به بررسی این دو جنبه می‌پردازد:

 1.  به روزی که داشته‌اید نگاهی می‌اندازید.
 2.  و برای فردا دوباره برنامه ریزی می‌کنید.

در ادامه می خواهیم شما را با برنامه روزانه و شبانگاهی افراد موفق آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

برنامه ریزی افراد موفق در شبانگاه :

بنجامین فرانکلین یکی از افراد موفق، بزرگترین دلیل موفقیت خود را برنامه شبانگاهی خود می داند. زیرا او زود به رختخواب می رود و زود از خواب بیدار می شود و روی کسب و کار خود کار می کند .این روش حتی در زندگی افراد مشهوری مانند بتهون و  آریانا هافینگتن روزنامه ‌نگار مشهور آمریکایی انعکاس پیدا کرده است برنامه ریزی افراد موفق باعث می شود تا ذهن آنها آزاد شده و روی مواردی تمرکز کنند که آنها را به هدفشان نزدیک تر می کند

  یک تغییر نامحسوس همراه با نتایجی شگفت‌انگیز :

یک برنامه شبانگاهی مناسب می تواند تمام عادت های غلط شما را از بین ببرد و تغییر و تحولی در جهت مثبت و رسیدن به هدفتان ایجاد کند.

 بنابراین :

 اگر می‌خواهید به موفقیت برسید و برنامه‌ی شبانگاهی خود را تغییر بدهید و با برنامه ریزی افراد موفق پیش بروید پس با این قدم‌ها شروع کنید:

 1.  زود به رختخواب بروید و زود هم بیدار شوید و این به این شرط می تواند باشد که در یک ساعت مشخص انجام شود.
 2.  یک ساعت قبل از خواب تمام وسائل الکترونیکی خود را خاموش کنید و با کتاب خواندن و صحبت کردن با خانواده آرامش بگیرید.
 3.  به کارهایی که انجام داده اید و یا باید انجام می دادید فکر کنید.
 4.  برنامه ای که می خواهید فردا انجام دهید را تنظیم کنید.
 5.  با این حال سعی کنید زود بخوابید.

برنامه ریزی افراد موفق
برنامه روزانه افراد موفق :

اگر در مسیر هدف ازعادت های مفید انسان های موفق در جهان الگو برداری کنیم بدون شک سریع تر به هدفمان می رسیم زیرا سبک زندگی افراد موفق تا حدود زیادی با دیگران فرق دارد.

برای مثال :

فعالیت ها و برنامه ریزی افراد موفق در جهان برای ابتدای صبح خود باعث بهره وری بالای آنها و پیش رفتن سریع آنها در هدفشان می شود.بیشترین افراد موفق هوشمندانه صبح خود را برنامه ریزی می کنند تمامی این افراد، فارغ از اینکه چه فعالیت‌هایی در ابتدای روز انجام می‌دهند، عادت به سحرخیزی دارند و کمتر پیش می‌آید از فرصت طلایی ابتدای صبح غافل شوند.در ادامه قصد داریم ببینیم برنامه روزانه انسانهای موفق چگونه است و این افراد به انجام منظم چه فعالیت‌هایی عادت دارند.

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  چگونه کودک خود را شاد تربیت کنیم؟ | شادی کودک

چک کردن ایمیل خود :

مدیرعامل شرکت خدمات مالی ویرجین مانی “جین آن گادهیا ” و همچنین گِرِچِن روبین،نویسنده‌ی کتاب پرفروش پروژه‌ شادی،  عادت دارند ساعت ۶:۳۰ از خواب بیدار شود صندوق ورودی ایمیلش را چک کنند و همچنین به وب سایت خبری هم نگاهی می اندازند و حتی در کنار خانوائه های خود باشند.این برنامه ریزی افراد موفق جهان هر روز ادامه دارد و این کار باعث برنامه ریزی برای تمام روزشان نیز می شود.

انجام دادن تمرینات مراقبه :

مراقبه باعث پاکسازی و آرامش ذهن انسان می شود بسیاری از انسان های موفق از این مزیت آگاه هستند و با انجام مراقبه قبل از روبرو شدن با روز پر از مشغله خود ذهن خود را آرام و متعادل می سازند.

برای مثال :

 • چهره مشهور جهان” اُپرا وینفری”  عادت دارد در روز دو بار ، به مدت ۲۰دقیقه در سکوت مراقبه انجام می دهد.
 •  آریانا هافینگتون، مؤسس و سردبیر شبکه‌ی خبری آنلاین هافینگتون‌پُست،در برنامه صبحگاه خود از یوگا و مراقبه برای شادی خود استفاده می کند و این را جزئی از برنامه ریزی دقیق افراد موفق می داند.
 •  ایروین سیمون ،مدیرعامل گروه صنایع غذایی هِین سِلِسشال، هر صبحگاه مدتی را به عبادت مشغول می شود و این یکی از برنامه ریزی های افراد موفق است که تاثیر بسزایی در گرفتن انرژی صبحگاهی دارد.

ورزش کردن :

ورزش صبحگاهی باعث زیاد شدن انرژی در طول روز می شود و چنان روحیه بالایی به فرد می دهد که تا پایان روز ادامه دارد.در  این میان، در برنامه ریزی های افراد موفق ورزش صبحگاهی اهمیت ویژه ای دارد و آنها با انجام تمرینات ورزشی انرژی مضاعفی برای انجام کارهای خود در طول روز می گیرند.

برای مثال :

 1.  یکی از افراد موفق جهان ؛جَک دورسی ، مدیرعامل شرکت خدمات پرداخت موبایل اِسکوئِر، با سحر خیز بودن و ورزش کردن و قدم زدن در ساعات اولیه روز روحیه خود را تقویت می کند.
 2.  حتی اورسولا بِرنز، مدیرعامل شرکت نام‌آشنای زیراکس،عادت دارد با یک مربی خصوصی در ابتدای صبحگاه به ورزش بپردازد.
 3.  هووارد شولتز ، مدیرعامل کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای اِستارباکس، در حوالی ساعت ۶ صبح با همسرش به دوچرخه‌سواری می‌رود.

وعده صبحانه انسان های موفق :

یک صبحانه خوب و ساده کمک می کند شما در تمام روز پر انرژی باقی بمانید و راندمان کارتان نیز بالا برود.صبحانه یکی از اجزای اصلی برنامه ریزی افراد موفق محسوب می شود.

زیرا :

آنها می دانند که صرف کردن صبحانه چقدر در سلامتی آنها نقش مهمی دارد به همین دلیل هرگز از آن صرفه نظر نمی کنند.

برنامه ریزی افراد موفق برنامه ریزی افراد موفق بطور مثال :

 •  یکی از افراد موفق جهان  به نام جان مَک‌ کی ،که خود موسس فروشگاه های زنجیره‌ای هول فودز است هر روز صبحانه مخصوصی را میل می کند که شامل  یک اسموتی تهیه شده از بادام، جوی دو سر، شیر برنج یا سویا، میوه‌های تازه و کلم کالی یا اسفناج است.
 •  مارگارت تاچر یکی از معروف ترین افراد جهان که به بانوی آهنین شهرت دارد هر روز صبحانه ای سبک شامل قهوه و نصف گریپ‌ فروت میل می کند.
 •  ریچارد برانسون ترجیح می‌دهد در وعده‌ی صبحانه سالاد میوه و میوزلی (نوعی صبحانه‌ی تشکیل شده از غلات که به ویژه در آلمان و سوئد رایج است) میل کند.
این مطلب مهم را نیز بخوانید:  نشانه های رایج استرس بیش از حد

انسان‌های موفق چگونه افکار خود را متمرکز می‌کنند؟

همه ما انسان ها هرروز درگیر مسائلی هستیم که ممکن است تمرکز ما را به هم بریزد بنابراین ایده های خلاقانه ما فرصت بروز پیدا نمی کنند.اما انسانهایی که در زندگی همیشه موفق بوده اند می دانند که چگونه ذهن خود را متمرکز کرده و با آزمون و خطا از حجم انبوه افکار مزاحم خلاص شوند.

برای مثال :

 1.  مدیرعامل شتاب‌دهنده‌ی تِک‌اِستارز در بوستون، کاتیه رِی و همچنین نویسنده و فعال حقوق زنان، راشِل اِسکلار، برای تمرکز کردن و فکر کردن باید در حال حرکت باشند و به همین دلیل معمولا در چنین مواقعی به دوچرخه‌سواری یا دویدن روی می‌آورند و گاهی نیز ساعت‌ها تنهایی رانندگی می‌کند.
 2.  حتی بعضی از افراد مشهوری مانند اِسکات آدامز ،خالق داستان مصور دیلبِرت از ساعات اولیه صبح کار خود را شروع می کنند او از ساعت ۵ صبح شروع به کار می کند.

زیرا معتقد است :

در این ساعات هنوز فکر انسان درگیر مسائل روزمره نشده است

 رابطه افراد موفق و مطالعه :

 1.  یکی از مشهورترین افراد جهان مانند “بیل گیتس” شبها قبل از خوابیدن را به مطالعه اختصاص می دهد به طوری که در سال حدود ۵۰ جلد کتاب در مورد موضوعات مختلف مانند تنیس تا علم ژنتیک و شیوه‌های رهبری  می خواند
 2.  جان کارنی، نویسنده و ویراستار سابق خبرگزاری سی‌اِن‌بی‌سی به فلاسفه‌ی باستان و بیش از همه به افلاطون، سقراط و گزنفون علاقه ‌مند است.
 3.  جونا پِرِتی ، از مؤسسان رسانه‌ی اینترنتی بازفید، در مسیر رفتن به محل کار بخش ورزش یا کسب‌وکار روزنامه‌ی نیویورک تایمز را می‌خواند.

برنامه ریزی افراد موفق
انسان‌های موفق قبل از خواب چه کار می‌کنند؟

بسیاری از افراد موفق قبل از خواب برای کارهای فردا برنامه ریزی می کنند و این برنامه ریزی افراد موفق به آنها کمک می کند قدمی از دیگران جلوتر باشند :

برای مثال :

 1.  وِرا وَنگ ، طراح سرشناس مد، در اتاق خواب به ایده‌های جدید فکر می‌کند و وقت غروب را به چک کردن پیام‌های ارسالی کارکنانش می‌گذراند.
 2.  شِریل سَندبِرگ ،مدیر عملیاتی فیسبوک، تلفن همراه خود را قبل از خواب خاموش می‌کند تا خواب باکیفیت‌تری در طول شب داشته باشد، اما خودش که اعتراف می‌کند از دسترس خارج کردن تلفن همراه واقعا به زحمت امکان‌پذیر است.

نکته آخر در مورد برنامه ریزی افراد موفق  :

این مسئله را به خاطر داشته باشید شرایط خانوادگی و شغلی خاص  دربرنامه روزانه و شبانگاهی افراد موفقی که در بالا ذکر شد تاثیر زیادی در روند عملکرد آنها دارد

اما :

هر یک از ما نیز می‌توانیم تعدادی از این عادات آموزنده را به فراخور شرایط زندگی خود به کار ببندیم و شاهد پیامدهای مثبت اصلاح عادات‌مان باشیم.

در ادامه پیشهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه کنید:

 1. افراد موفق چگونه فکر می کنند | طرز فکر افراد موفق
 2. چطور در زندگی موفق باشیم | ۶ نکته از موفق ترین افراد
 3. ۵ توصیه کلیدی برای تقویت حس کنجکاوی
 4. ۷ راز برای انتخاب بهترین مسیر زندگی

منبع: yekchakavak – بیشتر بخوانید: راز شفا آرایش و زیباییپزشکی

لینک کوتاه این مطلب: https://modiredanesh.com/?p=3741


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی: * لطفا ریلود کنید