خانه / سلامت و درمان / آرایش و زیبایی / آرایش صورت / آرایش کردن با قاشق | نحوه کشیدن خط چشم با قاشق
آرایش کردن با قاشق"

تاریخ بروزرسانی: ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ تعداد بازدید : 134 بازدید بدون دیدگاه

آرایش کردن با قاشق | نحوه کشیدن خط چشم با قاشق

آرایش کردن با قاشق | نحوه کشیدن خط چشم با قاشق

آرایش کردن باقاشق عجیب به نظر می رسد. اما با دنبال کردن این مقاله در سایت یک چکاوک به این نتیجه می رسید که استفاده از قاشق برای کشیدن خط چشم کاری هوشمندانه است. ما شوخی نمی کنیم. کافیست این مقاله را تا انتها بخوانید.  الان می‌پرسید: چطور با استفاده از قاشق آرایش کنم؟ اما جالب است بدانید می‌توان با کمک قاشق یک میکاپ کامل انجام داد.ما در این مقاله نحوه آرایش کردن با قاشق را آموزش می دهیم تا کشیدن خط چشم و آرایش کردن برای شما راحت تر شود .

آرایش کردن با قاشق : آرایش چشم

 •  ریمل زدن با قاشق

این روش مخصوصا برای کسانی که مژه‌های بلندی دارند بسیار مناسب است. می‌توانید بدون اینکه ریمل را در اطراف چشمهای‌تان پخش کنید به خوبی مژه‌ها را ریمل بزنید. لبه‌ی گرد قاشق را در پایین‌ترین قسمت مژه‌ها قرار دهید و ریمل را به مژه‌های‌تان که روی قاشق قرار گرفته‌اند بکشید. برای مژه‌های پایین هم همین کار را انجام دهید. آرایش کردن با قاشق در این مرحله، نمی گذارد پشت پلک شما سیاه شود.

آرایش کردن با قاشق

 • کشیدن مداد ابرو با قاشق

لبه‌ی منحنی قاشق را زیر ابروی‌تان بگذارید تا کمان آن را به درستی پیدا کنید و با مداد ابرو آن قسمت را پُر کنید.

آرایش کردن با قاشق : برطرف کردن پف زیر چشم

خیلی‌ها از این ترفند برای خواباندن پف زیر چشمها استفاده می‌کنند. دو قاشق را شب در فریزر بگذارید و صبح از آن استفاده کنید. پشت قاشق سرد را زیر چشمهای‌تان بگذارید و کمی فشار دهید، به آرامی قاشق را به سمت گوشه‌های بیرونی چشمها بلغزانید. با این کار پف چشم های‌تان کمتر خواهد شد.

آرایش کردن با قاشق : رژ گونه زدن

از قاشق می‌توانید برای درست رژ گونه زدن هم کمک بگیرید. استفاده از قاشق به شما کمک می‌کند تا بدانید دقیقا کجا را باید سایه بزنید. در واقع با کمک قاشق می‌توانید فرورفتگی‌های گونه‌های‌تان را پیدا کنید و هدف بگیرید.

آرایش کردن با قاشق : لاک ناخن

اگر می‌خواهید از لاک ناخن به صورت ترکیبی استفاده کنید می‌توانید چند قطره از آنها را در قاشق بریزید و با هم مخلوط کنید. وقتی به رنگ و طرح دلخواه‌تان رسیدید آن را به ناخن‌های‌تان بزنید.

 •  جلوگیری از پخش شدن لاک اطراف ناخن

وقتی می‌خواهید لاک بزنید، قاشق را زیر ناخن‌ بگذارید تا لاک به پوست اطراف ناخن سرایت نکند.

 

ترفند‌های کشیدن خط چشم مایع

کشیدن خط چشم مایع همانند چاقوی دو لبه است، اگر با فوت و فن این کار آشنا باشید، زیبایی چهره شما دوچندان می‌شود، اما امان از وقتی که ترفند‌های کشیدن خط‌ چشم را به خوبی بلد نباشید، در این مواقع کشیدن خط‌ چشم مایع نه تنها به زیبایی آرایش چهره شما کمک نمی‌کند بلکه باعث از بین رفتن زیبایی کلی آرایش صورت هم می‌شود. اینجاست که تمرین و ممارست در یادگرفتن ترفند‌های خط‌ چشم مایع حرف اول را می‌زند.
به همین منظور در اینجا قصد داریم شما را با ترفند‌های کشیدن خط چشم مایع آشنا کنیم، همان‌گونه که اشاره شد با رعایت این نکات به شما قول می‌دهیم در کمترین زمان به استاد کشیدن خط چشم مایع تبدیل شوید:

 • استفاده از قلم موی مناسب

اگر بگوییم راز اصلی ترسیم خط‌ چشم زیبا، انتخاب قلم مناسب است، بیراه نگفته‌ایم. در دراز مدت نوک قلم خط چشم شما ممکن است صاف شود و حالت تیزی خود را از دست بدهد، این کار به توزیع نامتعادل خط چشم منجر می‌شود. حتی یک آرایشگر حرفه‌ای هم با قلم‌موی نامناسب و خراب نمی‌تواند خط چشمی حرفه‌ای بکشد. به این ترتیب، ابزارهای باکیفیتی را برای کشیدن خط چشم خریداری کنید و هر از گاهی قلم خط چشم را تعویض نمایید.

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  اسکراب با گردو | انواع ماسک با گردو برای پوست

آرایش کردن با قاشق
زمانی که در حین کشیدن خط چشم احساس کردید، خط چشم کشیده شده بیش از مقدار معمول ضخامت دارد و نوک قلم حالت تیزی خود را از دست داده است، زمانی است که باید به فکر تعویض قلم خط چشم باشید.

 • نوار چسب برای کشیدن خط چشم

کشیدن خط چشم گربه‌ای کار چندان سختی نیست اما در ابتدای راه، بدون شک به این راحتی‌ها هم نخواهید توانست خط چشم‌های زیبا بکشید. به همین دلیل در اینجا یک راه میان‌بر ساده و راحت معرفی می‌کنیم. یک نوار چسب معمولی پیدا کرده و چسبندگی قسمتِ چسب‌دار نوار چسب را با پشت دست کمتر کنید. سپس چسب را در قسمت زیر پلک پایینی چشم قرار داده و در زاویه شقیقه‌ها چسب را بچسبانید. با این کار در واقع قسمت بالایی چسب، آخرین مسیر خط چشم را تشکیل می‌دهد. مرحله بعد نوبت به کشیدن خط چشم است. همان‌گونه که احتمالا متوجه شده‌اید قرار است این چسب،‌نقش مسیر دهنده خط چشم را در زیر پلک ایفا کند. در نهایت هم پس از اینکه خط چشم دلخواه خود را ترسیم کردید،‌ چسب را از روی پوست بردارید.

 • آرایش کردن با قاشق : کشیدن خط چشم

اگر به دنبال چیزی هستید که با کمک آن یک خط چشم دنباله دار بکشید پس از قاشق استفاده کنید. فقط باید دسته‌ی قاشق را در امتداد بیرون گوشه‌ی چشم خود نگه دارید تا خط مستقیمی ایجاد شود. سپس از لبه‌ی گرد بیرونی قاشق برای کشیدن دنباله‌ی خط چشم‌تان استفاده کنید. وقتی خطها را کشیدید میان آنها را پُر کنید تا خط پایانی بوجود بیاید. آرایش کردن با قاشق به شما کمک می کند خط چشمی دنباله دار و زیبا بکشید.

البته استفاده از قاشق نسبت به نوار چسب برای کشیدن خط چشم چندان هم آسان نیست. دلیل این امر هم روشن است، نوار چسب بر روی پوست می‌چسبد اما قاشق را باید با دست نگه دارید. البته این شیوه یک حُسن بزرگ نسبت به نوار چسب دارد، قاشق منحنی است و در نتیجه به شما کمک می‌کند با استفاده از این انحنا خط چشم زیبایی را به راحتی ترسیم کنید. برای اینکار قاشق را زیر چشم و بالاتر از استخوانِ گونه طوری نگه دارید که دسته آن به سمت شقیقه‌ متمایل باشد. از قسمت انحنا بالایی قاشق برای کشیدن خط چشم در گوشه‌ها استفاده کنید. باید اعتراف کرد که این کار نیاز به تمرین دارد، اما مطمئن باشید پس از یکی دوبار تمرین،‌ به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

آرایش کردن با قاشق

 • خط چشم باریک بکشید

در حین کشیدن خط چشم مایع ممکن است وسوسه شوید تا خطوطی قطور ترسیم کنید، اما این نصیحت را از ما داشته باشید که این کار جواب نمی‌دهد. تجربه نشان داده است افراد وقتی خط چشمی بی‌نقص را بر روی یکی از چشم‌ها ترسیم می‌کنند، احتمال زیادی وجود دارد که خط چشم بعدی بیش از اندازه ضخیم شود. اینجاست که این افراد سعی در درست کردن خط چشم دومی که کشیده‌اند خواهند کرد.  پیشنهاد می‌کنیم خط چشم باریک‌تر را ابتدا بکشید، در ترسیم این خط چشم هم تاجایی که ممکن است دقت کنید. این امر کمک می‌کند تا میزان ضخامت خط چشمی که قصد دارید برای چشم بعدی بکشید، دست شما بیاید.

 1. قبل از کشیدن خط چشم، نفس عمیق بکشید
 2. کشیدن خط چشم مایع نیازمند تمرکز زیادی است.
این مطلب مهم را نیز بخوانید:  خواص ویتامین B1 و عوارض کمبود آن

لرزش دست، تکان ناخودآگاه انگشتان، سرفه، عطسه و خلاصه هر عملی که به تکان خوردن دست شما منجر شود در حین کشیدن خط چشم مایع، کارِ شما را خراب می‌کند.
بنابراین درست قبل از اینکه برای کشیدن خط چشم مایع دست به کار شوید، پیشنهاد می‌کنیم نفس عمیق بکشید. این کار به ثبات دست شما کمک می‌‌کند تا در نتیجه، به راحتی خط چشمی بی‌عیب و نقص ترسیم کنید.

 • از دست خود به عنوان تکیه گاه کمک بگیرید

گاهی اوقات پیش می‌آید که نفس عمیق هم به ثبات دست شما در حین کشیدن خط چشم مایع کمک نمی‌کند.
در این مواقع از یک دست خود می‌توانید به عنوان تکیه‌گاهِ دست دیگر کنید. این شیوه در کشیدن خط چشمی صاف و یکدست تاثیر زیادی دارد.

آرایش کردن با قاشق

 • تمرین کنید

نکته‌ دیگری که در افزایش مهارت شما تاثیر بسیار زیادی دارد، تمرین است.
واقعیت این است که هیچ کس به صورت مادرزادی، استعدادی برای کشیدن خط چشم‌های بی‌عیب و نقص ندارد و این هنر تنها با تمرین و ممارست به‌دست می‌آید. به شما قول می‌دهیم پس از مدتی تمرین، خط چشم‌های باریکی بکشید که هر کسی آرزوی آنرا دارد. زمانی را در روز به تمرین کشیدن خط چشم اختصاص دهید، مطمئن باشید این تمرین‌ها بی‌اثر نخواهد بود و در دراز مدت زحمت‌های شما به بار خواهد نشست.

 • از کانسیلر برای پاک کردن خط چشم استفاده کنید.

از قدیم گفته‌اند انسان جایز الخطاست و هرچقدر هم که در کشیدن خط چشم مایع چیره‌دست باشید، باز هم جلوی اشتباه را نمی‌توان گرفت. اگر احساس کردید خط چشمی که ترسیم شده، بابِ دل شما نیست، کافی است از کانسیلرها و یک برس آرایشی نوک تیز استفاده کنید. به این ترتیب اگر بال انتهایی خط چشم آنگونه که انتظار داشتید، کشیده نشد، از یک برس آرایشی محتوی کانسیلر برای شکل دادن خط چشم ترسیم شده استفاده کنید.
در ترفندهایی که به آنها اشاره شد، از راه‌هایی گفتیم که به ترسیم خط چشم مایع بی‌عیب و نقص کمک می‌کند. اگر شما هم از آرایش سررشته دارید و نکاتی برای کشیدن خط چشم مایع در ذهن شماست، این نکته‌ها را با ما و سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

در ادامه پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه کنید:

 1. طرز زدن کرم پودر روی صورت
 2. برجسته کردن لب با مواد طبیعی | برجستگی دائمی لب
 3. توصیه های کلیدی برای آرایش صورت
 4. ترفند های آرایشگری | چگونه سریع آرایش کنیم ؟

منبع: yekchakavak – بیشتر بخوانید : ماسک دوستی با ویتامین هادارو ها و درمان

لینک کوتاه این مطلب: https://modiredanesh.com/?p=4028


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی: * لطفا ریلود کنید