خانه / روانشناسی / تکنیک های طلایی کسب ثروت / چگونه صرفه جویی کنیم؟ | چگونه هزینه های خود را به حداقل برسانیم؟
"

تاریخ بروزرسانی: ۱۱ تیر ۱۳۹۷ تعداد بازدید : 201 بازدید بدون دیدگاه

چگونه صرفه جویی کنیم؟ | چگونه هزینه های خود را به حداقل برسانیم؟

چگونه صرفه جویی کنیم؟ | چگونه هزینه های خود را به حداقل برسانیم؟

 

چند روش برای صرفه‌جویی اقتصادی:

قطره‌ قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.
کمی اینجا صرفه‌جویی کنید، کمی آنجا و می‌توانید بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید ثروتمندتر از قبل شوید.
نکاتی که با شما درمیان می‌گذاریم به شما کمک می‌کنند هزینه‌هایتان را حداقل کنید و آخر ماه‌ها دچار دردسر نشوید. بعضی از آنها برای سلامتی‌تان هم خوب هستند، پس هم در پول صرفه‌جویی می‌کنید و هم در زندگی.

 • مواد غذایی تازه بخرید:

داشتن مقدار زیاد سبزیجات و میوه‌های تازه به چندین دلیل به شدت به بدن شما کمک می‌کند.
مطالعات نشان داده‌اند مصرف هفت وعده میوه و سبزی در روز خیلی بیشتر از پنج بار در روزی که قبلا توصیه می‌شد موثر است. داشتن یک رژیم سالم احتمال نیاز به دکتر رفتن شما را کم می‌کند، در نتیجه هزینه مراجعه به پزشک را نخواهید داشت. یادتان باشد هنوز هم با یک سیب در روز، نیازی به دکتر نخواهید داشت.

 • خودتان غذا و میان‌وعده درست کنید:

خیلی از رستوران‌ها وعده‌های کوچکی را با قیمت یک وعده‌ی کامل سرو می‌کنند.
وقتی برای خودتان آشپزی می‌کنید، می‌توانید مقدار وعده‌هایتان را کنترل کنید و می‌دانید چیزی که روی بشقاب‌تان هست دقیقا از کجا آمده. از این گذشته، اگر برنامه‌ریزی کنید، می‌توانید با درست کردن غذاهای دیگر از ته‌مانده‌های غذاهایتان، در وقت و هزینه صرفه‌جویی کنید.
هویج،‌ خیار، کاهو، فلفل دلمه‌ای و پنیر چیزهایی هستند که می‌توانید به راحتی‌ با آنها میان‌وعده درست کنید. وقتی خودتان میان‌وعده درست می‌کنید و سر کار می‌برید، هم دوستدار طبیعت هستید و هم دوستدار کیف پولتان و باعث صرفه جویی می شود.

 • برای صرفه جویی رسیدهای خرید را نگه دارید:

نگه داشتن رسیدهای خرید برای صرفه‌جویی اقتصادی حیاتی است.

 1. رسید را به کمک آهن‌ربا به یخچال بچسبانید، بعد آیتم‌های آن را هایلایت کنید تا فراموش نکنید که توی یخچال منتظر شما نشسته‌اند. وقتی که چیزی تمام می‌شود، یادتان نرود که رویش خط بکشید. با این کار هیچ‌ چیز را هدر نمی‌دهید و واقعا از پولی که داده‌اید استفاده می‌کنید.
 2. با نگه داشتن رسیدها،‌ همچنین می‌توانید پولی را که داده‌اید با تراکنش‌های بانکی‌تان مقایسه کنید. اگر تراکنش ناخواسته‌ای انجام شده باشد، متوجه آن خواهید شد.

 صرفه جویی

 • گزارش از پولهای خرج شده:

نگه داشتن رسیدها اینجا هم به کارتان می‌آید.
وقتی مقدار پولی که خرج کرده‌اید را با خودکار قرمز می‌نویسید، مغز شما به طور اتوماتیک آن عدد را به عنوان «زنگ خطر» یا «هشدار» تشخیص می‌دهد. همین می‌تواند به ناخودآگاه شما کمک کند توجه کنید که چقدر پول خرج کرده‌اید. من تمام چیزهایی را که در یک روز خریده بودم،‌ روی تقویم نوشتم. وقتی بعد از یک ماه، چشمم به این همه رنگ قرمز افتاد، دچار عذاب وجدان شدم و ماه بعد سعی کردم صرفه جویی کنم.

 • نخ دندان بکشید:

بهتر است سرِ موقع مسواک کنید و نخ دندان بکشید تا نیازتان به درست کردن دندان به حداقل برسد.
یک بار دندانپزشکم به من گفت بیشتر خرابی‌های دندان به خاطر این هستند که مریض نخ دندان نمی‌کشد. وقتی که غذا می‌خوریم، ذرات کوچک غذا بین دندان‌های ما گیر می‌کنند، باکتری‌ها به آرامی شروع به خوردن غذا می‌کنند و باعث خرابی و پوسیدگی دندان می‌شوند.

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

هر روز نخ دندان کشیدن:

بوی بد دهان را کاهش می‌دهد، در نتیجه نیاز به آدامس یا خوشبو کننده دهان کاهش می‌یاید. مهم‌تر از همه اینکه خرابی دندان‌ها را هم کاهش می‌دهد و مهم تر از همه باعث صرفه جویی می شود.

 • وسایل الکتریکی را شب‌ها از برق بکشید:

تا حالا برای‌تان این سوال پیش آمده که چطور پولِ برق‌تان را کمی کم‌تر کنید؟
به‌جز وسایل الکتریکی ضروری مثل یخچال، قبل از به رختخواب رفتن همه چیزهای دیگر را از برق بکشید.
راحت‌‌ترین راه برای این کار این است که آنها به یه یک چندراهی یا محافظ برق وصل کنید، با این کار فقط کافی‌ست دکمه آن را بزنید و چندین دستگاه را با هم خاموش کنید. میزان برقی را که هر روز برای این دستگاه‌ها نیاز است دستِ کم نگیرید و در صرفه جویی آن کوشا باشید.

 • زمان‌بندی خوب :

داشتن زمان‌بندی خوب یک مهارت است. یک شغل موفق به وقت شناس بودن و وظیفه شناس بودن بستگی مستقیم دارد.
برای من راحت‌ترین راه برای نگه داشتن حساب ِزمان این است که همه جا ساعت باشد. وقتی می‌بینید که زمان واقعا در گذر است، به احتمالِ زیاد درمورد میزان کاری که می‌کنید حساس‌تر خواهید بود و در تلف کردن وقت صرفه جویی می‌کنید.
نگه داشتن حسابِ زمان نمی‌گذارد دیرتان بشود و مجبور شوید برای به موقع رسیدن تاکسی بگیرید یا سرِ راه صبحانه‌ی آماده نوش جان کنید.

صرفه جویی

 • اسانس به‌جای عطر و خوشبوکننده هوا:

عطرها گران هستند و تحقیقات اخیر نشان داده‌اند بعضی از موادی که در عطرها استفاده می‌شوند ممکن است باعث تحریک آلرژی و سردرد شوند.
یکی از راه‌های جایگزین کردن رایحه‌های‌ مصنوعی این است که اسانس مورد علاقه‌تان را تهیه کنید (از جاهایی که تخفیف دارند!) و چند قطره از آن را به اسپلش بدن‌تان اضافه کنید. با رقیق کردن اسانس، می‌توانید چند ماه از یک قوطی کوچکِ آن استفاده کنید. برای ساختن خوشبو کنند هوا، چند قطره اساس داخل یک بطری خالی اسپری بریزید، بقیه‌ی آن را آب بریزید و خوشبوکننده هوایی داشته باشید که نه برای محیط زیست ضرر دارد و باعث صرفه جویی می شود.

 • همیشه همراه داشتن یک بطری :

اگر وقتی بیرون از منزل هستید همیشه یک بطری آب به همراه داشته باشید به این معنی است که می‌توانید در خرید نوشیدنی‌ها صرفه‌جویی کنید.
بد‌ن‌تان آبِ کافی دارد و مهم‌تر از همه سالم می‌مانید. نوشیدن آب (نه چای،‌ نه آبمیوه و نه قهوه) بهترین راه آب‌رسانی به بدن شماست. به علاوه، نوشیدن آبِ کافی به این معنی است که پوست‌تان هم بهتر خواهد بود، چون از داخل مرطوب می‌شود و همین باعث می‌شود از نیازتان به محصولات آرایشی مراقبت از پوست را صرفه جویی کنید.

 • خریدبه‌جای کارت با پول نقد :

تعجب نکنید!‌ این روزها مردم کمتر پول نقد همراه‌شان دارند چون کارت‌های بانکی راحت‌تر هستند. اما وقتی که از بانک پول نقد می‌گیرید به شما حس واقعی بودن پول‌تان را می‌دهد.
هر تکه کاغذ نماد فیزیکی پولی است که برای آن حسابی عرق ریخته‌اید و زحمت کشیده‌اید. وقتی که نقد خرید می‌کنید، پول برایتان فقط یک سری عدد در حساب بانکی‌تان نیست؛ در واقع نماد وقت و زحمت شماست.

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  شاد بودن |توصیه کاربردی برای شاد زیستن

از طرف دیگر :

وقتی استفاده از کارت حس پول خرج کردن را از شما بگیرد، یک احساس ثروتمندی کاذب به شما دست می‌دهد!‌ بیشتر از ۲۰ هزار تومان در کیف پولتان نگه ندارید، چون وقتی نمی‌توانید نقد خرید کنید، ممکن است اصلا از خرید کردن منصرف شوید. ممکن است عجیب به نظر برسد اما امتحانش ضرری ندارد!

نکته آخر :

صرفه‌جویی کار راحتی نیست، اما مسلما فایده‌های زیادی برای شما دارد. پول زیادی صرفه‌جویی می‌کنید تا چیزهایی که لازم دارید را بخرید نه چیزهایی که می‌خواهید. برای مواقع اضطراری پولِ ذخیره خواهید داشت و زیرِ بار قرض نمی‌روید. اگر امروز کمی صرفه‌جویی اینجا و کمی صرفه‌جویی آنجا داشته باشید،‌ می‌بینید که هفته بعد این کار را راحت‌تر انجام می‌دهید و ماه بعد مثل آبِ خوردن.

در ادامه پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه کنید:

 1. ۱۵روش میلیونر شدن | چگونه پول خود را مدیریت کنیم
 2. چگونه در ایران ثروتمند شویم | راز ثروتمند شدن
 3. چگونه پولدار شویم؟ | در زمان کم پولدار شدن
 4. چگونه درآمد خود را افزایش دهیم | افزایش درآمد به روش بریان تریسی

 

منبع: yekchakavak – بیشتر بخوانید: امور تربیتی فرزندانسرگرمی کودکانشاهراه موفقیت 

 

لینک کوتاه این مطلب: https://modiredanesh.com/?p=2406


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی: * لطفا ریلود کنید