خانه / دسته‌بندی نشده / ۱۰ اشتباه که مانع شاد بودن شما می شود | شاد بودن را ایجاد کنید
مانع شاد بودن"

تاریخ بروزرسانی: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ تعداد بازدید : 186 بازدید بدون دیدگاه

۱۰ اشتباه که مانع شاد بودن شما می شود | شاد بودن را ایجاد کنید

۱۰ اشتباه که مانع شاد بودن شما می شود – شاد بودن را ایجاد کنید

 در این مقاله سعی داریم شما را با اشتباهاتی که مانع شاد بودن شما دوست عزیز می شود آشنا کنیم و با راههکارهایی که برای شما عنوان می کنیم شادی را در زندگی شما پررنگ کنیم با ما همراه باشید.

چه چیزی مانع شاد بودن  می شود :

ما هر روز با تعدای انتخاب که آنها اگر درست و به جا انتخاب نشوند ممکن است شادی ما را از بین ببرند و روی روح و روان و حتی جسم ما اثرات منفی بگذارند.ما در این مطلب قصد داریم ۱۰ اشتباهی که ممکن است شما هم در زندگی تان مرتکب شده باشید که مانع از شاد بودن و خوشبختی شما می شود را برای تان بیان کنیم .

 • اجتناب از برقراری روابط عمیق و معنادار:

یکی از مواردی که مانع شاد بودن شما می شود نداشتن روابط عمیق و معنادار در زندگی خود هستید چرا که وقتی روابط شما سرد باشد ارزش واقعی زندگی را از دست می دهید

مانع شاد بودن

برای داشتن یک زندگی شاد  باید روابط و پیوند های نزدیک داشته باشیم که این روابط می تواند ازدواج، دوستی‌های نزدیک و روابط خانوادگی باشد زیرا این روابط به ما ارزش و معنا می دهد تجربه ثابت کرده است :

 1. افرادی که روابط اجتماعی بالایی دارند از لحاظ جسمی سالم تر هستند و بیشتر عمر می کنند زیرا این کار یکی از دلایل شاد بودن است.
 2.  داشتن یک رابطه بلند مدت مانند ازدواج باعث کاهش ابتلا به افسردگی، خودکشی و سوءمصرف مواد مخدر می‌شود.
 3.  همچنین طبق پژوهش ها روابط قدرتمند خانوادگی باعث افزایش عمر وهمچنین افزایش اعتماد به نفس فرد می شود.

بنابراین :

سعی کنید برای شاد بودن خود  احساس تنهایی را کنار بگذارید و بپذیرید که به دیگران نیاز دارید.

 • یک جانشستن در تمام طول روز:

یک جا نسشتن پشت میزکار یا روبه روی تلوزیون برای سلامتی اصلا خوب نیست حتی اگر شما فعالیت های ورزشی بسیاری بکنید نشستن های طولانی باعث افزایش ابتلا به بیماری های قلبی و عرقی می شود و در نهایت قدرت شاد بودن را از شما می گیرد.

 • بی‌وقفه کارکردن و نفس ‌نکشیدن :

اگر شما از افرادی هستید که از لحظه‌ای که از خواب بیدار می‌شوید تا موقعی که به خواب می‌روید بی وقفه کار می کنید و اصلا زمانی را به نسشتن و نفس کشیدن اختصاص نمی دهید شاد بودن را از خود گرفته اید.شما باید بدانید مراقبه و و مدیتیشن مزیت های بسیاری برای انسان ها دارد

از جمله :

 1. کاهش استرس
 2.  کاهش اضطراب
 3.  بالا بردن کیفیت زندگی
 4.  تقویت سیستم ایمنی
 5.  کاهش خشم
 6.  بهبود کیفیت خوابپس سعی کنید هر روز لااقل به مدت ۱۵ دقیقه را به نشستن و نفس کشیدن اختصاص دهید.
 •  نادیده ‌گرفتن توانایی‌های خلاقانه :

بیان کردن ایده های خلاقانه باعث کاهش ابتلا به بیماری می شود و به همین دلیل سطح سلامتی و شاد بودن شما را بالا می برد.

طبق پژوهش ها در دانشگاه هاوارد هنر بیان کردن ایده های خلاقانه باعث :

 1.  کاهش استرس و اضطراب
 2.   افزایش احساسات مثبت
 3.   کاهش سطح افسردگی می شود.

مانع شاد بودن

 • تمام روز را در خانه گذراندن :

اگراز جمله افرادی هستید که دوست دارید تمام وقت خود را در خانه بگذرانید و با این کار به آرامش می رسید سخت در اشتباهید زیرا گشت و گذار باعث :

 1. کاهش وزن و افزایش اعتماد به نفس مخصوصا در بیماران مبتلا به بیماری ذهنی وشاد بودن آنها می شود.
 2.  همچنین نور خورشید مزیت های بسیاری برای بدن دارد.
 •  همیشه یک مصرف ‌کننده بودن :

النور روزولت می گوید:

“وقتی از حرکت باز بایستید، شروع به مردن خواهید کرد.”

بیشتر اوقات ما به جای این که شروع به تولید محصولات مورد استفاده خود بکنیم عادت کرده ایم فقط آنها را به طور آماده استفاده کنیم و بدین ترتیب زندگی خودرا به یک زندگی آرام و ساکن تبدیل کرده ایم و به این ترتیب مزیت شاد بودن را از خود گرفته ایم بهتر است به جای این کار بیاییم فعالیت های خودرا کنترل کنیم.

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  سه نکته مهم برای داشتن کودک با نظافت

به عنوان مثال :

 1.  می توانید به جای این که هر روز از رستوران ها غذا بخرید خودتان در آشپزخانه غذا درست کنید و از آشپزی لذت هم ببرید.
 2.  به جای این که هر روز به تماشا و پیگیری تمام مسابقات ورزشی بپردازید خودتان ورزش کنید. حتی به جای خواندن مطالب ، بعض ی اوقات خودتان دست به کار شوید و بنویسید.
 •  داشتن شغلی که به آن علاقه ندارید :

علاقه نداشتن به شغل نیز یکی از مواردی است که شاد بودن را از انسان ها می گیرد زیرا به فرد احساس پوچی و بی ارزشی دست می دهد.اساسا هر موضوعی که در محیط کار سبب استرس شود، برای سلامتی شما مضر است. اتفاقاتی مثل سفرهای کاری ناخواسته، تنش و اختلاف نظر با رئیس یا همکاران، حس کم‌ارزشی و نادیده‌شدن و…. احساس شاد بودن را از افراد می گیرد.

 • ساعات کاری زیاد :

همان‌طور که می‌دانید کارِ زیاد می‌تواند خطرناک باشد. در ژاپن، کارِ زیاد و استرس در محیط کار سبب شده تا به افرادی که بر اثر پرکاری می‌میرند، لقب کاروشی (karoshi) بدهند که به‌معنای «مرگ بر اثر کار زیاد» است.وحتی مشخص شده که کارِ بیش‌ازحد سبب افزایش ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود.

 •  تنها غذاخوردن :

تحقیقات نشان می دهد وقتی شما به تنهایی غذا می خورید به احتمال زیاد بیش‌ازحد غذا می‌خورید و اغلب رژیم خود را خراب خواهید کرد بنابراین کمتر برای سلامتی خود تلاش می کنید و نتیجه  این که مانع شاد بودن خود می شوید.

 •  اعتقاد به اینکه شایسته سلامتی و خوشبختی نیستید :

برن بران در کتاب «شجاعت مثال‌زدنی و مزایای کامل‌نبودن» می نویسد :

“تنها یک متغیر وجود دارد که باعث تمایز بین افرادی با روابط خوب و افرادی بدون روابط می‌شود. افرادی که روابط قوی دارند و حس می‌کنند که بقیه آنها را دوست دارند، باور دارند که آنها لایق این عشق و محبت هستند.”

خجالت یا ترس از این که ما لایق این رابطه نیستیم باعث می شود نتوانیم رابطه خوبی برقرار کنیم و مانع از ارتباط خود با دیگران شویم.

بنابراین :

اگر می‌خواهید توانایی رهایی از ترس، قضاوت نشدن و بی‌اطمینان را پیدا کنید و تجربه‌ی شاد بودن و شاد زیستن را داشته باشید، بنابراین ابتدا بایدعزم تان را برای برقراری ارتباط جذب کنید.

مانع شاد بودن

راهکارهایی برای شاد بودن :

اگر با مواردی که در بالا برای شما ذکر شد احساس کردید که شما فرد شادی  در زندگیتان نیستید ناراحت نباشید زیرا ما قصد داریم چند راهکاراساسی برای شاد بودن به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید :

 • باور کنید هیچکس به شما بدهکار نیست :این ذهنیت را همیشه همراه خود داشته باشید که هیچ کس به شما بدهکار نیست و فقط این خودتان هستید که چیزهای ارزشمندی به خود بدهکارید احساس بدهکار بودن بودن به دیگران باعث می شود شما همیشه ناامید و ناراضی از زندگی خود باشید. زندگی با این نگرش، قدرتی شگفت‌ انگیز و باورنکردنی به شما می‌دهد که به راحتی می توانید توقع داشتن از دیگران و طلبکار بودن از آنها  رابه خاطر شاد بودن دل خودتان کنار بگذارید.
 • اینقدر سعی نکنید کامل باشید:این را همیشه به یاد داشته باشید که هیچ کس کامل نیست  پس نباید انتظار داشته باشید که در هر کاری صددرصد باشید تا این کار باعث استرس و اضطراب  بیشتر در زمینه های اجتماعی  شود
این مطلب مهم را نیز بخوانید:  بهترین عادت صبحگاهی برای لاغر شدن خانم ها 

 زیرا: 

اگر فرد سعی کند کامل باشد باعث ایجاد یک شک و تردید  و احساس بی اررش بودن نسبت به خودش می شود و مانع شاد بودن شما می شود پس : همین که احساس خوب بودن کنید کافی است و اگر مدام در جستجوی کامل بودن به طور وسواسی هستید بهتر است به روانشناس مراجعه کنید تا تحت رفتار درمانی قرار بگیرید.

 • دست از زیاده خواهی بردارید :

بعضی از افراد در زندگی زیاده خواه هستند این مورد مانع شاد بودن شماست  این افراد خصوصیات ویژه ای دارند از جمله :

 1.  به هرچه دارند قانع نیستند .
 2.  این افراد معمولا حسود هستند و از پیشرفت دیگران ناراحت می شوند وهمین امر شاد بودن آنها را از بین می برد.
 3.  آنها خسیس بوده و قدرت بخشیدن ندارند.

بنابراین :

هر کسی بتواند دید خود نسبت به دیگران را تغییر بدهد می تواند از شادی های زندگی لذت ببرد.

مانع شاد بودن

 • اینقدر با خودتان حرف ناامید نزنید :

شاید شما هم جز کسانی باشید که در مواقع مشکلات مدام با خود درونیتان حرف می زنید در این بین گفت و گوی منفی با خود می تواند اثرات بدی  برروی روح و روان و همچنین جسم شما داشته باشد.پس بهتر است به جای گفت و گو غم انگیز با خود ،گفت و گوهای مثبت و انگیزه بخش را با خودمان تمرین کنیم تا به شاد بودن خود کمک کرده باشیم.

مثلا :

اگر در محل کار دچار استرس شدید، بیرون از اتاق کارتان قدم بزنید و به خودتان یادآوری کنید که همه چیز روبراه است و شما می‌توانید موقعیت پیش‌رو را مدیریت کنید. با خودتان با اشتیاق حرف بزنید و بهترین دوست خودتان باشید.

 • اینقدر سعی نکنید همه چیز را کنترل کنید :

شاید شما هم جزء آن دسته از کسانی هستید که با کنترل کردن همه چیز احساس امنیت می کنید اما در بسیاری از موارد محدوده کنترل مشخص نیست واین باعث به دردسر افتادن شما می شود و در نهایت اضطراب و استرس را به زندگی تان می آورد. پس سعی کنید هر کس و هر چیزی را همانطوری که در همین لحظه هست بپذیرید تا هم شما شاد باشید و هم اطرافیان شما شاد شوند.

با این مواردی که برای شما عنوان کردیم پس مانع شاد بودن خود نباشید و بلکه هر روز تلاش کنید تا به شادی زندگیتان اضافه کنید

در ادامه پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه کنید:

 1. چگونه شاد باشیم | چگونه باعث شادی دیگران شویم| شادی و شاد زیستن
 2. چگونه کودک خود را شاد تربیت کنیم؟ | شادی کودک
 3. جادوی رنگ های شاد در دکوراسیون
 4. چگونه آرامش داشته باشیم | من می خواهم شاد باشم

منبع: yekchakavak – بیشتر بخوانید: مهارت های زندگیعشق ورزی عاقلانهانتخاب همسر

لینک کوتاه این مطلب: https://modiredanesh.com/?p=3533


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی: * لطفا ریلود کنید