خانه / دسته‌بندی نشده / ۱۰ کار اساسی که حال و روز شما را بهتر می کند
"

تاریخ بروزرسانی: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ تعداد بازدید : 91 بازدید بدون دیدگاه

۱۰ کار اساسی که حال و روز شما را بهتر می کند

 ۱۰ کار اساسی که حال و روز شما را بهتر می کند 

۱۰ راهکار برای بهتر شدن حال و روز تان :

شاید تا به حال شنیده باشید که خوشحال بودن یک انتخاب است . ممکن است شما در شرایط مختلف و با گوش دادن اخبار ناراحت کننده خوشحالی و شادی خود را از دست بدهید اما بهتر است کمی صبر کنید و به عقب نگاه کنید. ما هم برای شما چند راهکار ویژه داریم تا شادی و خوشحالی را در زندگیتان پیدا کنید.

 • ابتدا خودتان تغییر کنید :

اگر دوست دارید در دنیا تغییری ایجاد شود ابتدا این تغییر را در خودتان ایجاد کنید یا اگر دوست دارید عشق بیشتری در دنیا وجود داشته باشد پس بیشتر عشق بورزید کم کم دیدتان نیز تغییر می کند و حال و روزتان، روز به روز بهتر می شود.

حال و روز

 • قدردان باشید :

گاهی اوقات لازم است  از آدم های زندگی تان که نقش موثری در زندگی شما دارند تشکر کنید. زیرا ما گاهی اوقات کارهای خوبی که دیگران برای ما انجام می دهند را نمی بینیم وزمانی متوجه می شویم که دیگر این افراد پیش مان نباشند پس بهتر است به خاطر این که حال و روز خودمان بهتر شود از انسان های دور و برمان تشکر کنیم.

 • نادیده گرفتن حرف های منفی دیگران :

هیچ کس نمی تواند در مورد دیگران قضاوت کند .زیرا: کسی حس و حال دیگری را نمی تواند درک کند از طرفی شما هم هیچ کنترلی روی حرف دیگران ندارید. اما شما می توانید حرف های بد دیگران را رد کنید تا به قلب و تفکر شما ضربه وارد نکند.در غیر این صورت تعادل زندگیتان بهم می خورد و اسیر منفی بافی دیگران می شوید و تاثیر بدی روی حال و روزتان می گذارد.

 • قدرت بخشش داشته باشید:

وقت شما گران بها تر از این است که برای تنفر از کسانی که شما را اذیت کرده اند تلف کنید بنابراین بهتر است آنها را ببخشید و با بخشیدن آدم ها قوی تر شوید البته این بخشش به منزله اعتماد دوباره به آنها نیست .

 • خود واقعیتان باشید :

اگر چیزی در وجودتان است که شما را نسبت به دیگران متمایز می کند اصلا آن را تغییر ندهید حتی اگر آنها به بخاطر این تفاوت به شما بخندند جرات این را پیدا کنید که خود واقعی تان باشید.زیرا این کار حال و روز شما را بهتر می کند.

حال و روز

 • به ندای درون خود گوش دهید :

روزهای خوب شما را غرق در خوشبختی می‌کنند و روزهای بد تجربه‌تان را بالا می‌برند و بدترین روزها بهترین درس‌ها را به شما می‌دهند.در این میان  شما همیشه باید به ندای قلب خود گوش دهید همچنین از نظرات خوب دیگران استفاده کنید .

 • از تغییرات استقبال کنید :

اگر قصد رشد کردن داشته باشید باید چیزهایی را که به آن عادت کرده اید راکنار بگذارید و با چیزهای جدید پیش بروید در این راه برای این که حال و روز خود را تغییر دهید،

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  ۴۰ راز بهترین همسر دنیا

بهتر است :

 1. بعضی‌وقت‌ها دست از نگران بودن، تعجب کردن، شک کردن بردارید.
 2.  ایمان داشته باشید که همه چیز خوب پیش خواهد رفت.
 3.  به سردرگمی‌هایتان بخندید.
 4.  هوشیارانه در زمان حال زندگی کنید و از هر چه که زندگی برایتان پیش می‌آورد لذت ببرید.
 • انتخاب هوشمندانه :

این مهم است که روابط عاقلانه انتخاب شوند پس برای عشق ورزیدن عجله نکنید حتی اگر سال ها طول بکشد آنقدر صبر کنید تا بلاخره کسی را پیدا کنید که لایقتان باشد و حال و روز شما با وجود او خوب شود پس زمانی انتخاب کنید که آمادگی آن را داشته باشید نه زمانی که احساس تنهایی می کنید زیرا ممکن است شما را  به جایی ببرد گه به آن تعلق ندارید.

 • خودتان را دوست داشته باشید :

اگر شما خودتان را دوست داشته باشید هیچ وقت حال و روز بدی پیدا نمی کنید پس اگر شما می توانید بچه ها را با وجود شلوغیشان ، مادرتان را با غرغر کردنش،خواهر و برادر خود را با وجود گوش ندادن به حرف هایتان دوست داشته باشید مطمئنا می توانید خودتان را هم دوست بدارید.

 • تشکر از خدا به خاطر نداشتن مشکلات :

وقتی شما دست از شکایت کردن بردارید و بخاطر چیزهایی که دارید و مشکلاتی که ندارید  از خدای خود تشکر کنید احساس خوشبختی می کنید و حال و روزتان خوب می شود این را همیشه به یاد داشته باشید که باید با روزهای بد زندگی جنگید تا روزهای خوبی بدست آورد.

علاوه بر این ده راهکاری که برای شما ارائه کردیم راه های دیگری برای خوب شدن حال و روزتان  و خوشحال شدن شما وجود دارد که ما آنها را برای شما بیان می کنیم :

وقت کافی برای تفریح خود بگذارید :

 1.  هیچ وقت اجازه ندهید که آنقدر مشغول مشکلات خود شوید که وقتی برای تفریح و لذت بردن نداشته باشید.
 2.  اجازه ندهید قلب شما انباشته از ناراحتی ها و کینه های قدیمی شود و آنقدر ذهنتان را درگیر نگرانی نکنید تا از خوشی های زندگی شما را غافل کند.

حال و روز

از ساده ترین لحظات زندگی لذت ببرید :

سعی کنید از تمام لحظات خود لذت ببرید زیرا ممکن است یک روز که به عقب برگردید متوجه شوید چه روزهای بزرگی را از دست داده اید .

گذشته ، گذشته است :

همه ما در گذشته مان دچار مشکلات بسیاری شده ایم و گاهی هم افسوس گذشته را می خوریم. اما این را بدانید :ما در زمان حال زندگی می کنیم وگذشته ما قابل تغییر و فراموشی نیستند و هیچ وقت هم از زندگیمان پاک نمی شوند اما می توانیم آنها را قبول کنیم تا حال و روز خوبی داشته باشیم.

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  اوریون در کودکان – علائم و درمان

از نو شروع کنید :

گاهی اوقات ترمیم چیزها و روابطی که شکسته است هیچ فایده ای ندارد و بهتر است از نو شروع کنیم و چیز بهتری بسازید قدرت نه فقط در توانایی ادامه دادن بلکه در توانایی شروع دوباره با لبخندی روی لب‌ و عشقی در دل پدیدار می‌شود.

وقت گذروندن با آدم هایی که دوستتان دارند :

بهتر است از آدم هایی که فقط به فکر خودشان هستند و همیشه حرف های منفی و تخریب کننده می زنند دوری کنید. زیرا: آنها انرژی منفی به انسان می رسانند در عوض وقت خود را با آدم هایی بگذرانید که شما را دوست دارند به دلیل این که حس آرامش و امنیت به شما می دهند.

بخندید و شوخی کنید :

زندگی را به خود سخت نگیرید درست است که باید برای گرفتن تصمیم درست جدی باشید اما این جدیت نباید در تمام زندگی ادامه داشته باشد پس سعی کنید همیشه زندگی رو به خود آسان بگیرید و خوش بگذرانید و نگذارید مشکلات حال و روز خوب شما را بد کند و خوشحالی را از شما بگیرید .

فکر خود را بنویسید :

آنچه فکرتان را مشغول کرده است بنویسید. زیرا: با نوشتن خاطرات و احساس خود ذهنتان را خلوت می کنید و احساس سبکی کرده و حال و روزتان مساعد می شود.

حال و روز

 به دیگران کمک کنید :

کمک کردن به دیگران باعث رضایت و خوشحالی فرد می شود پس تا می توانید به دیگران کمک کنید البته این همیشه به معنای پول قرض دادن به دیگران نیست و هر کمکی است که از دستتان بر می آید .

برای مثال :

 1.  به یک نفر توی اسباب کشی کمک کنید.
 2.  یک کتاب خوب قرض بدید.
 3.  حتی وقت برای شنیدن حرفهای یک نفر

به خود اعتماد داشته باشید :

فقط تنها خودتان می دانید که چه کاری برایتان درست یا غلط است پس با احساس خود تصمیم بگیرید و به حس خود اطمینان کنید.

در ادامه پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه کنید:

 1. ۱۰ اشتباه که مانع شاد بودن شما می شود | شاد بودن را ایجاد کنید
 2. چگونه شاد باشیم | چگونه باعث شادی دیگران شویم| شادی و شاد زیستن
 3. چگونه کودک خود را شاد تربیت کنیم؟ | شادی کودک
 4. جادوی رنگ های شاد در دکوراسیون

منبع : yekchakavak – بیشتر بخوانید: الفبای کامیابیشاهراه موفقیت انتخاب همسر

 

لینک کوتاه این مطلب: https://modiredanesh.com/?p=3560


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی: * لطفا ریلود کنید