خانه / سلامت و درمان / آرایش و زیبایی / ۱۰ راز برای رشد سریع ناخن
رشد سریع ناخن"

تاریخ بروزرسانی: ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ تعداد بازدید : 161 بازدید بدون دیدگاه

۱۰ راز برای رشد سریع ناخن

۱۰ راز برای رشد سریع ناخن

داشتن ناخن‌های بلند و زیبا آرزوی بسیاری از خانم‌ها است اما بلند کردن ناخن آن قدرها هم که به نظر می‌رسد ساده نیست. بیشتر مواقع ناخن‌ها قبل از آن که به طول مورد نظر برسند می‌شکنند و علاوه بر ناامید کردن شما به ناخن‌ها صدمه هم وارد می‌شود. پس چه کنیم تا بلند کردن ناخن موفقیت آمیز باشد و در مدت کم بتوانیم ناخن‌هایی بلند و زیبا داشته باشیم؟  برای رشد سریع ناخن چکار کنیم ؟اولین کار مراقبت درست از ناخن و تقویت کردن آن است به طوری که ناخن دیرتر بشکند و به بلندی مناسب برسد. علاوه بر آن شما می‌توانید از محصولات مختلف برای بلند کردن ناخن و افزایش رشد آن‌ها استفاده کنید. از موارد زیر هم می توانید برای رشد سریع ناخن خود استفاده کنید .

رشد سریع ناخن با مواد گیاهی 

 • روغن زیتون

روغن زیتون یکی از بهترین مواد طبیعی برای تقویت و رشد سریع ناخن می باشد.

خواص روغن زیتون :

 1. روغن زیتون حاوی ویتامین E می باشد که ناخن های شما را تقویت کرده و آن ها را مرطوب نگه می دارد.
 2. علاوه بر این گردش خون را بهبود بخشیده و ناخن های آسیب دیده را ترمیم می کند.

رشد سریع ناخن

طرز استفاده :

 1. روغن زیتون را گرم کنید و قبل از رفتن به رختخواب آن را به ناخن ها بمالید، به آرامی به مدت ۵ دقیقه ماساژ دهید.
 2. در روشی دیگر ناخن های خود را به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در روغن زیتون گرم فرو کنید تا رشد ناخن را تقویت کند.
 3. از این روش ها هر روز استفاده کنید تا نتیجه دلخواه را به دست آورید.
 •  رشد سریع ناخن با روغن نارگیل

روغن نارگیل برای داشتن ناخن های سالم و زیبا مفید است.

خواص روغن نارگیل:

 1. روغن نارگیل حاوی مواد مغذی مهمی است که برای حفظ رطوبت، تقویت
 2. همچنین درمان عفونت های کوتیکول و قارچ ناخن مفید می باشد.

طرز استفاده :

 1. شب ها قبل از خواب ناخن ها و دست ها را با روغن نارگیل ماساژ دهید.
 2. در روشی دیگر ۱/۴ فنجان روغن نارگیل ارگانیک، ۱/۴ فنجان عسل و ۴ قطره اسانس رزماری را با هم ترکیب کنید، و حدوو ۲۰ ثانیه گرم کنید و سپس ناخن های خود را به مدت ۱۵ دقیقه در آن بگذارید.
 3. این روش ها را هر شب تکرار کنید تا نتیجه بگیرید.
 •  روغن بادام تلخ و شیرین

روغن بادام در دو نوع تلخ و شیرین یکی از روش های خانگی برای تقویت ناخن به صورت طبیعی مفید می باشد. روغن بادام یک منبع غنی از ویتامین E است که علاوه بر رطوبت رسانی به ناخن ها از ترک خوردن و خشک شدن آن ها جلوگیری می کند.

مقداری روغن بادام را بر روی دست بریزید و آن را بر روی ناخن ها و دست ماساژ دهید و بگذارید تا روغن به خوبی جذب شود.
این روش را برای دو هفته هر روز تکرار کنید تا نتیجه بگیرید.

 •  وازلین

وازلین می تواند باعث تقویت ناخن های دست و پا شده و ناخن های شما را سفت و محکم کند.

دست ها را با آب و صابون بشویید مقداری وازلین را بر روی ناخن ها و کل دست ماساژ دهید، بگذارید ۳ تا ۵ دقیقه بماند و سپس با آب و صابون بشویید.

 •  آب پرتقال

آب پرتقال یکی دیگر از مواد طبیعی که می تواند باعث تقویت و رشد سریع ناخن شود. آب پرتقال دارای ویتامین C و اسید فولیک است که برای رشد ناخن ضروری هستند.

ناخن های خود را به مدت ۱۰ دقیقه در آب پرتقال تازه فرو کنید و سپس آنها را با آب گرم بشویید و کرم مرطوب کننده بر روی آن ها بمالید.
این روش را یک بار در روز انجام دهید تا نتایج دلخواه را به دست آورید.

رشد سریع ناخن

 •  رشد سریع ناخن با لیمو ترش

خواص لیمو ترش:

 1. لیمو حاوی ویتامین C است که برای رشد ناخن ضروری است،
 2. همچنین لیمو ترش تازه به درمان ناخن زرد کمک کرده و ناخن های شما را زیباتر می کند.

طرز استفاده :

یک قاشق غذاخوری آب لیموترش و ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون را با هم ترکیب کنید، آن را کمی گرم کنید و سپس ناخن ها را به مدت ۱۰ دقیقه در آن فرو کنید.

در روشی دیگر یک تکه لیموترش تازه را به مدت ۵ دقیقه بر روی ناخن های خود ماساژ دهید، سپس آنها را با آب گرم بشویید و بر روی آن ها کرم مرطوب کننده بمالید.
این روش ها را هر روز انجام دهید.

 •  سیر

اگر سیر را بر روی ناخن های خود بمالید می تواند باعث رشد سریع ناخن شود.

یک حبه سیر تازه را بر روی ناخن های خود ماساژ دهید و بگذارید یک ساعت بر روی ناخن بماند، سپس ناخن ها را با آب بشویید و لیموترش تازه را بر روی ناخن ها بمالید.

 •  گیاه دم اسب

گیاه شناسان یونانی می گویند:

 گیاه دم اسب یک گیاه موثر برای رشد ناخن ها می باشد، گیاه دم اسب یک منبع کلسیم، سیلیس و سایر مواد معدنی مفید برای تقویت ناخن می باشد.

طرز استفاده :

۳/۴ قاشق چای خوری گیاه دم اسب را به ۲ فنجان آب جوش اضافه کنید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند سپس ناخن های خود را ب مدت ۲۰ دقیقه در این محلول فر وکنید.
این روش را حداقل چهار بار در هفته تکرار کنید.

 •  جوش شیرین

جوش شیرین می تواند ناخن ها را سفت و محکم کند.

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  اسهال و استفراغ در کودکان به چه دلیل است؟

یک قاشق جوش شیرین را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید و ناخن ها را چند دقیقه در این محلول قرار دهید سپس ناخن ها را خشک کرده و با کرم مرطوب کننده آن ها را ماساژ دهید.

 • حنا

حنا می تواند باعث تقویت و رشد ناخن ها شود.

مقداری پودر حنا را در آب خیس کنید و بگذارید یک روز بماند، با استفاده از چوب پنبه حنا را بر روی ناخن ها بمالید و بگذارید ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بماند سپس بشویید و بر روی ناخن ها کرم مرطوب کننده بمالید.
ممکن است حنا با تغییر رنگ ناخن ها شود اما باعث تقویت و رسد سریع ناخن ها هم می شود.

با رعایت کردن نکات زیر به تقویت و رشد ناخن خود کمک کنید :

عادت های بد خود را ترک کنید

 •  ناخن های خود را نجوید. این کار برای ناخن ها بسیار مضر است و باعث می شود رشد نکنند. کمی پیاز یا هر ماده ای را که دوست ندارید کاملاً خرد کنید. آن را در یک شیشه ی لاک ریخته و هر روز روی ناخن ها بمالید. این کار طعم ناخن ها را بد می کند و باعث می شود دیگر آن ها را نجوید. محصولات مخصوصی هم برای این منظور وجود دارد که می توانید تهیه کنید.
 •  می توانید ناخن های خود را مانیکور و دیزاین کنید تا نتوانید آن ها را جویده و طرح و لاک روی آن ها را خراب کنید.
 •  کوتیکول های ناخن را کوتاه نکنید. کوتیکول، پوست اطراف ناخن است. سعی کنید آن را با ناخن گیر، قیچی یا دندان نکنید.
 • ناخن ها را تا نکنید. بعضی اوقات یک ناخن بلند اما نازک می شود و بعضی ها عادت بدی دارند و آن را مدام تا می کنند تا بشکند.

دست هایتان را مرطوب کنید

 • اگر تا به حال این کار را انجام نمی دادید شروع کنید و دست ها و ناخن های خود را مرطوب کنید.
 •  روزی دو بار به دست هایتان وازلین بزنید و روی کوتیکول ها را ماساژ دهید. این کار آن ها را مرطوب کرده و جریان خون را در این قسمت ها منظم می کند.
 •  بعد از وازلین به دست ها کرم بزنید.

ناخن‌ها را در یک جهت سوهان بزنید:

بیشتر خانم‌ها عادت دارند که ناخن‌ها را با حرکات رفت و برگشتی سوهان بزنند که این کار باعث ایجاد ترک‌های زیر در بدنه ناخن شده و شکستگی‌های بزرگتری را به وجود می‌آورد پس اگر می‌خواهید ناخن‌های محکم داشته باشید آن‌ها را در یک جهت سوهان بزنید، هنگام سوهان زدن فشار کمی به ناخن وارد کنید و بعد از هر حرکت سوهان را بلند کرده و در همان جهت، حرکت را تکرار کنید.

رشد سریع ناخن

به کوتیکول ناخن‌ها دست نزنید:

عقب کشیدن کوتیکول ناخن و جدا کردن آن هرچند موجب بلندتر و زیباتر دیده شدن ناخن می‌شود اما در دراز مدت پایه ناخن را ضعیف کرده و باعث عفونت و رشد باکتری در این ناحیه می‌گردد که در صورت ادامه این روند ممکن است به از دست دادن ناخن‌ها بینجامد. شما می‌توانید کوتیکول ناخن را عقب بکشید و به جای جدا کردن آن از روغن مخصوص استفاده کنید تا سطح آن نرم و صاف شود و ناخن‌ها زیباتر و قوی‌تر شوند.

از ناخن به جای ابزار استفاده نکنید:

علت اصلی شکستن ناخن‌ها استفاده از آن به جای ابزار است، وقتی در ظرفی را با ناخن خود باز می‌کنید یا حتی کندن چسب از روی کاغذ را با ناخن انجام می‌دهید حتی اگر شانس بیاورید و ناخنتان نشکند روی آن ترک‌ها و خمیدگی‌هایی ایجاد می‌شود که باعث شکستن آن در روزهای بعد می‌شود. پس به جای این کار از ابزار مخصوص مثل قیچی و دربازکن استفاده کنید و هنگام شستن لباس یا ظروف دستکش لاتکس زیر دستکش اصلی خود بپوشید.

به ناخن‌ها اجازه تنفس بدهید:

این که ناخن‌ها همیشه زیر چندین لایه لاک باشند از تنفس ناخن‌ها جلوگیری می‌کند و به مرور آن‌ها را ضعیف می‌کند

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  ۱۰ نکته برای جلوگیری از لجبازی کودکان

 کارشناسان توصیه می‌کنند:

چند وقت یک بار برای مدتی ناخن‌ها را بدون لاک و پوشش خاصی نگه دارید تا ناخن‌ها بتوانند تنفس کنند و در این مدت با استفاده از سوهان و بافر و مالیدن روغن زیتون ظاهر ناخن‌ها را شیک و براق و سالم نگه دارید.

گوشه ناخن‌ها را گرد کنید:

ناخن‌هایی که فرم مربعی با گوشه تیز دارند راحت‌تر از ناخن‌های گرد می‌شکنند پس اگر قصد بلند کردن ناخن های خود را دارید گوشه ناخن‌ها را گرد کنید. برای این کار سوهان را با حرکات منحنی شکل در کناره ناخن‌ها حرکت دهید و این کار را ادامه دهید تا در دو طرف فرمی نیم‌دایره‌ای ایجاد کنید.

از تاپ کوت محکم کننده استفاده کنید:

استفاده از تاپ کوت روی لاک ناخن نه تنها سطح لاک را صاف و براق و حرفه‌ای نشان می‌دهد و لاک را سریع‌تر خشک می‌کند بلکه به محکم شدن ناخن هم کمک می‌کند. برخی تاپ کوت‌ها در بازار وجود دارند که مخصوص بلند کردن ناخن و تقویت ناخن هستند که می‌توانید از این نوع برای محکم کردن ناخن‌های خود استفاده کنید.

از ژل‌های افزایش دهنده رشد ناخن استفاده کنید:

اگر رشد ناخن‌های شما کم است و حتی اصلا رشد نمی‌کنند احتمالا به نوعی بیماری یا کمبود مواد مغذی مبتلا هستید که باید درمان آن را مد نظر داشته باشید. حال برای افزایش رشد ناخن می‌توانید از ژل‌های مخصوص این کار که در بازار موجود هستند استفاده کنید. برای استفاده از این محصولات حتما بر اساس توضیحات درج شده روی محصول و ترجیحا آن را با تجویز و نسخه پزشک استفاده کنید.

مرتب کرم و لوسیون بزنید:

گاهی شکستن ناخن بر اثر خشکی آن اتفاق می‌افتد که مرطوب کردن ناخن‌ها بهترین راه برای تقویت آن‌ها است. کافی است هربار که به دستان خود کرم و لوسیون می‌کنید کرم را روی ناخن‌ها هم بمالید تا بافت ناخن نرم شود و رطوبت مورد نیاز خود را جذب کند. ترجیحا هر شب از این کرم‌ها و لوسیون‌ها استفاده کنید تا ناخن‌ها تقویت شوند.

از پاک کننده‌های فاقد استون استفاده کنید:

استون ماده‌ای است که معمولا برای پاک کردن لاک به کار می‌رود و این ماده پوست و ناخن را به شدت خشک می‌کند و این خشکی باعث ضعیف شدن و شکستن ناخن می‌شود. پس اگر می‌خواهید ناخن‌ها را بلند کنید از لاک پاک کن فاقد استون که در اشکال مختلف در بازار وجود دارد استفاده کنید.

به اندازه کافی بیوتین مصرف کنید:

گفتیم که توقف و کم شدن رشد ناخن می‌تواند نشانه بیماری و کمبود مواد معدنی و ویتامین‌ها باشد، مهم‌ترین ماده‌ای که در رشد ناخن اثر دارد بیوتین است، بیوتین که یکی از اشکال ویتامین B است در بلند کردن ناخن نقش مهمی دارد و لازم است که رژیم غذایی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که این ماده را به مقدار کافی دریافت می‌کنید، در غیر این صورت از مکمل‌های غذایی و مولتی ویتامین‌ها استفاده کنید.

رشد سریع ناخن

برای رشد سریع ناخن از سیر استفاده کنید:

برخی افراد ادعا می‌کنند که اضافه کردن تکه‌های سیر به تاپ کوت و زدن آن روی ناخن باعث افزایش رشد ناخن می‌شود. هرچند این ادعا ثابت نشده است اما ارزش امتحان کردن دارد. یک حبه سیر را خرد کنید و داخل بطری تاپ کوت شفاف خود بریزید و چند وقت یک بار روی ناخن‌ها بزنید تا جذب شود.

دستور مهم برای رشد سریع ناخن

 •  یک ظرف بزرگ تهیه کنید که تمام انگشتان دست تان در آن جا بگیرد.
 •  کمی آب پرتقال یا هر چیز دیگری را که ویتامین ث فراوانی دارد در ظرف بریزید.
 •  کمی سیر به آب پرتقال اضافه کنید.
 •  این دو ماده را با هم مخلوط کرده و ناخن های خود را ۱۵ دقیقه در آن قرار دهید.
 •  وقتی ناخن ها خوب خیس خورد، به مواد کمی روغن زیتون اضافه کنید.
 •  مواد را از ناخن ها با آب بشویید و آن ها را ۵ دقیقه در یک ظرف حاوی روغن زیتون قرار دهید.
 •  این کار را ۲ تا ۴ بار در هفته و تا هر چند هفته که می خواهید انجام دهید، مشاهده می کنید که ناخن های شما فوق العاده سریع و خوب رشد خواهند کرد.

در ادامه پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه کنید:

 1. زیبایی دست و ناخن با مانیکور و پدیکور
 2. آموزش طراحی حنا روی دست و پا
 3. انواع خط چشم | نحوه کشیدن خط چشم
 4. آموزش بهترین آرایش چشم زیر عینک

منبع: yekchakavak – بیشتر بخوانید : آرایش صورت انرژی درمانیایستگاه لاغری

لینک کوتاه این مطلب: https://modiredanesh.com/?p=4127


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی: * لطفا ریلود کنید