خانه / روانشناسی / با این ۱۰ دروغ مانع خوشبختی خود می شوید
مانع خوشبختی"

تاریخ بروزرسانی: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ تعداد بازدید : 109 بازدید بدون دیدگاه

با این ۱۰ دروغ مانع خوشبختی خود می شوید

با این ۱۰ دروغ مانع خوشبختی خود می شوید 

۱۰دروغ بزرگی که مانع خوشبختی ما می‌شود :

“اولیور هسن کمپ”می گوید :

«دروغ های که باور می کنیم به حقایقی بدل می شوند که با آن ها زندگی می کنیم.»

هر فردی زندگی خود را توسط باورهایش می سازد. نگاه مثبت یا منفی به خودتان تبدیل به باور می شود و همان باور در وجودتان پایدار شود پس اگر شما نسبت به خودتان نگاه منفی داشته باشید، این افکار منفی به شما آسیب خواهند رساند.گاهی اوقات برای این که حال بدمان را بهتر کنیم به خود دروغ هایی می گوییم که شاید حال ما در آن لحظه بهتر کند اما این دروغ ها در دراز مدت به باور در وجودمان تبدیل می شود و به مانع خوشبختی و شادی ما تبدیل خواهد شد.در اینجا برخی از محبوب ترین دروغ هایی که هر روز به خودمان می گوئیم را برایتان آورده ایم. امیدواریم با مطالعه این لیست صدماتی که اینگونه تفکرات بر شما وارد می کند را درک نمائید.

مانع خوشبختی

آن شخص تغییر خواهد کرد :

این یک اشتباه بزرگ است که بخواهید کسی را آن طور که دوست دارید تغییر دهید و این یک قانون کلی است.برای مثال :اگر شریک زندگیتان فرد متعهدی نیست شما نمی توانید آن را تغییر دهید و او را به یک فرد متعهد تبدیل کنید.پس برای آرامش بیشتر بهتر است کسانی که در زندگیتان حضور دارند را همان گونه که هستند بپذیرید و این واقعیت را بپذیرید که :هیچ‌چیز در جهان نمی‌تواند، مانع کسی شود که بخواهد خودش را از بین ببرد.

روزی فلان کار را انجام خواهم داد :

اگر هر روز به خودتان می گویید روزی فلان کار را شروع خواهم کرد باید بدانید که این یک دروغ وسوسه انگیزی است که به طرز عجیبی به شما زیان می رساند و مانع خوشبختی شما می شود. زیرا: روزی متوجه می شوید دیگر فرصتی برای رسیدن به آرزوهایتان ندارید.بنابراین از همین امروز شروع کنید وبرای رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی کنید و سپس قدم بردارید.

من قربانی گذشته خودم هستم :

اگر به گذشته تان اجازه دهید که در زندگی اکنون شما نفوذ کند شما را محبوس خواهد کرد و همچین از زمان حال باز می دارد.هیچ کس قربانی گذشته خود نیست و فقط به خاطر گذشته قربانی اکنون است پس خود را از قید گذشته آزاد کنید و زندگی امروز خود را بسازید.

من برای اینکارها خیلی پیر هستم :

مانع خوشبختی

شما هیچ گاه برای تحقق آرزوهای خود خیلی پیر یا جوان نیستید زمانی که فکر می کنید زمان خود را از دست داده اید بدترین دروغ را به خودتان گفته اید ومانع خوشبختی خود شده اید زیرا باعث می شوید تمام اعتماد به نفستان یک باره فرو بریزد و امکان تشخیص توانایی هایتان از بین برود.شاید برایتان جالب باشد که بدانید افراد مشهور دنیا در سنین بالا به موفقیت های بزرگی رسیده اند.برای مثال : نلسون ماندلا در سن ۷۶ سالگی رئیس جمهور شد.

 1.  لئوناردو داوینچی هنگامی که وارد ۵۱ سالگی شد، اثر معروف خود مونالیزا را نقاشی نمود.
 2.  کولونل ساندرز حق امتیاز نخستین KFC را در سن ۶۱ سالگی اتخاذ نمود.
این مطلب مهم را نیز بخوانید:  احساسات منفی مخرب در زندگی شما چه تاثیراتی دارد

پول من را دوست ندارد :

از همان ابتدا به خاطر بی پولی خود را شکست خورده تصور نکنید و مانع خوشبختی خود نشوید زیرا پول فقط بخشی از آن چیزی که شما در راه رسیدن به هدفتان احتیاج دارید.

بنابراین :

از کم آغاز کنید، اما رویاهای بزرگ و بهتر در سر بپرورانید.

هیچ کس من را درک نمی کند :

این تصوریست که اغلب مردم جهان دارند، بنابراین شما تنها نیستید. از تصور اینکه هیچ کس شما را درک نمی کند، فقط به خاطر اینکه با شما موافق نیستند، دست بردارید.متفاوت بودن کاملاً خوب است، و گاهی گوش دادن به عقاید متفاوت کمک می کند تا خودتان را بهتر درک کنید.

من که فلانی نیستم، من از عهده آن برنمی آئیم : 

این دروغ بزرگ به عنوان مانع خوشبختی به شمار می رود.همه انسان ها با هم دیگر متفاوت هستند زیرا هریک از ما مهارت و توانایی های متفاوتی داریم ونباید مدام خود را با افراد موفق مقایسه بکنیم زیرا حقیقت آن است که آنها هم روزی از صفر شروع کرده اند و سختی های زیادی در این راه کشیده اند.پس به جای این که به خودتان تلقین کنید نمی توانید کاری را انجام دهید بگویید :”اگر آن ها توانسته اند، پس من هم می توانم.”

مانع خوشبختی

اگر زمان بیشتری داشتم، فلان کارها را انجام می‌دادم :

ما اغلب عادت کرده ایم کم کاری خود را به زمان ربط دهیم اما در واقعیت چنین نیست. اگر ما زمانمان را به درستی برنامه ریزی کنیم و از کارهای بیهوده ای مانند وقت تلف کردن در فضاهای مجازی مانند توییتر، پیام‌رسان‌ها و اینستاگرام که زمان ما را به سرعت می گیرد و مانع خوشبختی ما هستند دوری کنیم می توانیم زودتر به هدف مان برسیم.

علاوه بر این موارد مهم از دروغ هایی که ما به خودمان می گوییم و مانع از خوشبختی خودمان می شویم دروغ هایی هستند که همه ما روزی چندین بار آنها را به زبان می آوریم بدون این که متوجه باشیم این دروغ ها چه تاثیر مخربی بر خوشبختی ما می گذارند

این مطلب مهم را نیز بخوانید:  ۱۰ راز برای رسیدن به موفقیت که هر فردی باید بداند 

در ادامه قصد داریم این موارد را برای شما بیان کنیم :

 • اگر فلان چیز را داشتم، همه‌چیز بهتر می‌شد :اغلب ما انسانها به نوعی از داشته هایمان خوشحال نیستیم و حتی یادمان می رود که چقدر برای رسیدن به این هدفمان تلاش های بی وقفه انجام داده ایم.

بهترین کار این است که:

به جای این که نداشته هایمان را به رخ خود بکشیم همیشه از چیزهایی که در زندگیمان وجود دارد اظهار خوشحالی کنیم وبا تمام وجود قدردان آنها باشیم

 •  من مجبور هستم و چاره‌ی دیگری ندارم :

همیشه و حتی در موقعیت های ناخوشایند راه چاره ای وجود دارد البته این بستگی به تفکر ما انسانها دارد که به جای ریسک کردن و و امتحان موقعیت های جدید،دروغ های خود را باور کنیم و به خود بقبولانیم چاره دیگری نداریم و به این ترتیب مانع  خوشبختی خود شویم.

بنابراین :

اگر برای انجام کارهای موردعلاقه‌تان، ریسک نکنید، پشیمان خواهید شد.

 •  من آمادگی انجام آن کار را ندارم :

مانع خوشبختی

هیچ انسانی به طور ذاتی آمادکی کامل برای روبرو شدن با مسائل و موقعیت های جدید را ندارد اما این نباید مانع خوشبختی ما بشود بلکه باید برای رسیدن به اهداف خود به موقعیت های جدید پا بگذاریم که البته قبل از آن باید  ابتدا برای خودتان روشن کنید که :

 1.  آیا علاقه ای به انجام این کار دارید یا خیر ؟
 2.  تلاش می‌کنید که انجام آن کار را به بعد موکول کنید که این حالت معمولا از ترس ناشی می‌شود.
 • من به‌اندازه‌ی کافی خوب نیستم :

این بزرگ‌ترین دروغی است که به خودتان می‌گویید و مانع خوشبختی خود می شوید. اتفاقا شما به‌اندازه‌ی کافی خوب هستید. برای اینکه لایق بهترین‌ها باشید و زندگی شادی داشته باشید، لازم نیست کاری انجام دهید.

 نکته آخر :

“اپرا وینفری معتقد است”: 

«اینکه فکر کنید لیاقت داشتن زندگی شاد را دارید با اینکه بدانید و مطمئن باشید که لیاقت داشتنش را دارید، متفاوت است. همین که زنده هستید یعنی شادی حق شماست. وجود خود شما کافی است.»

پس برای این که مانع خوشبختی خود نشوید ابتدا خودتان را دوست داشته باشید و باور کنید که شما هم می توانید خوشبخت بشوید و این تماما به باورها و افکار شما نسبت به خودتان بستگی دارد.

در ادامه پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه کنید:

 1. چگونه رفتار کنیم که مورد احترام دیگران باشیم
 2. توصیه های کلیدی برای اینکه بتوانید با اطمینان کامل تصمیم بگیرید
 3. پولدار بودن | با ترک این عادت های غلط پولدار شوید
 4. آیا آدم های حسود باعث ترقی ما می شوند؟

منبع : yekchakavak – بیشتر بخوانید: الفبای کامیابیایستگاه لاغریماسک

لینک کوتاه این مطلب: https://modiredanesh.com/?p=3778


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی: * لطفا ریلود کنید